вологість:
тиск:
вітер:
«Нах*я мені система, що працює проти мене»: у Кременчуці люди вийшли на протести
Пряма мова.
Сьогодні ввечері у Кременчуці, біля пам’ятника вбитого народного мера Олега Бабаєва у сквері названим на його честь, відбувся пікет з вимогою до президента України Володимира Зеленського ветувати законопроєкт №12414. За цей документ удень 22 липня проголосували 263 депутати Верховної Ради. Серед них і нардеп від Кременчука Юрій Шаповалов.
Учасники акції вважають, що цей закон може обмежити незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Учасники акції тримають у руках плакати: «Шаповалов – ЗА! ГАНЬБА!», «Нах*я мені система, що працює проти мене», «Чому демократія знову гине під оплески?», «Підписав х*йню, відповідай», «Це ж було вже. НІ- 12414», «Руки геть від НАБУ і САП» та інші.
Журналісти поспілкувалися з багатьма з них. Якщо їх промови об’єднати і зробити тезіси, то пікетувальники кажуть, що новий закон вбиває незалежність антикорупційних органів, бо президент призначає генпрокурора, а генпрокурор втручається в роботу НАБУ і САП.
Серед учасників пікету в Кременчуці багато молоді, а також ветерани ЗСУ, депутати міськради тощо.
«Я дану акцію підтримую, тому що таким шляхом ми дійдемо до Північної Кореї. Тому що ми переходимо до диктатури у військовий час. В той час, коли вони повинні підтримувати людей, нас просто вводять в якийсь диктаторський режим»,- каже голова громадської організації «Полтавщина за справедливість» Ярослава Федієва.
«Я тут, бо мене не влаштовує те, які закони має наша держава. Мені це не подобається, мене це не влаштовує. Я приїхала з іншого міста, я не місцева. Для мене це важливо. Я не могла лишитися вдома, поки відбувається подібне. Мені не подобається, що система, яка контролювала корупцію в нашій країні, тепер сама по собі є корумпованою, тепер, що вона не є незалежною, як вона була до цього.
Мене не влаштовує саме той момент, що тепер НАБУ є іграшкою, яку можна контролювати, що саме вони роблять і вони втрачають саму суть, яка була встановлена для них 10 років тому. Це мені не подобається»,- каже мешканка Горишніх Плавнів Настя.
«На жаль, я більше не бачу депутатів міської ради, депутатів обласних рад, але це кричуще питання.
В Україні з'явилася диктатура і вона робить те, що робив останній раз Янукович. Приймаються закони, вночі йде підписання цих законів, вночі оприлюднення і відбувається жах.
І я вважаю, що незалежно від того, що йде війна гинуть наші люди. Україна має казати своє відношення до таких процесів, коли йде свавілля влади. Тому я тут, Я тут, як мешканець міста Кременчука, як свідома особа»,- каже депутат Кременчуцької міської ради Денис Терещенко.
«Я прийшла підтримати людей, які виступають проти закону, що знищує незалежність антикорупційних органів. І я вважаю, що цей закон, який знищує незалежність НАБУ і антикорупційної прокуратури. Цей закон суперечить Майдану, революції Гідності, він гортає реформу, він розвертає Україну від Європейського Союзу.
Тобто, це знову чергова спроба розвернути Україну в сторону авторитаризму. Я думаю, так багато людей зараз тут. Я вважаю, що це привід для того, щоб нам зараз спільно усім разом висловитися категорично проти прийняття цього закону»,- каже депутатка Кременчуцької міськради Лариса Гориславець.
«Я є кременчучанкою, небайдужою людиною. Я радію, що ці люди зібралися і підтримали ініціативу вийти проти злочинного закону, який обмежує нашу євроінтеграцію фактично.
Мене не влаштовує те, що закон має знищити незалежні органи, такі як НАБУ і САП. Мене не влаштовує те, що прийняття цього закону і його підписання підводить нас під сумнів того, що наша євроінтеграція відбудеться.
Моя особиста мотивація вийти на цю зустріч полягала в тому, що ми маємо показати всій Україні, що Кременчуку теж не байдуже і що тут не всі ждуни, бо часто Кременчук позиціонують таким містом, в якому багато проросійських людей і проросійсько налаштованих. Насправді, люди які прийшли сюди, хочуть відстояти незалежну Україну»,- каже ексдепутатка Кременчуцької райради Тата Гусар.
Як повідомляє «Радіо Свобода», Верховна Рада 22 липня підтримала законопроєкт № 12414, що, як повідомлялось, обмежує незалежність НАБУ та САП. «За» проголосували 263 народні депутати.
Після цього голова НАБУ Семен Кривонос закликав президента України ветувати законопроєкт .
Раніше голова Комітету з питань антикорупційної політики ВРУ Анастасія Радіна від фракції «Слуга народу» заявила, що законопроєкт 12414 робить САП «декоративною інституцією і передбачає повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генпрокурора».
Це відбувається після 70 обшуків, які 21 липня проводили працівники СБУ, Державного бюро розслідувань та Офісу генпрокурора щодо співробітників бюро.
Олег Булашев
Відео Ігоря Борисевича

Новини рубріки

На Героїв Маріуполя — нове будівництво: скоро стартує зведення багатоповерхівок
25 липня 2025 р. 00:43

На розі вулиць Київська та Пугачова буде двоповерхове кафе
25 липня 2025 р. 00:43