вологість:
тиск:
вітер:
Укриття в школах №11 і №25 Полтави: готовність захисних споруд — понад 60% та 56% відповідно
У Полтаві продовжується реалізація проєктів зі створення сучасних укриттів у навчальних закладах. Як повідомила секретар Полтавської міськради Катерина Ямщикова, станом на кінець липня найбільш просунулись роботи у школі №11, де виконано понад 60% запланованих робіт, та у гімназії №25 — 56%.
У школі № 11 триває реконструкція колишнього тиру під укриття. Уже залито фундамент, зведено стіни та покриття, прокладено електрику, ведуться роботи з гідроізоляції та водопостачання. Вартість проєкту — 27,2 млн грн, автор проєкту — Сергій Мурза, виконавець — ТОВ «Добробуд-Інвест». Будівництво розпочалося у березні 2024 року.
У гімназії № 25 зводять нове протирадіаційне укриття. Станом на зараз виконано 56% робіт: залито фундамент, зведено стіни, перекриття, облаштовано гідроізоляцію, прокладено зовнішні мережі, тривають внутрішні роботи. Загальна кошторисна вартість — 47,2 млн грн, проєкт розробив Роман Мягкохліб, виконує ті ж «Добробуд-Інвест». Будівництво стартувало у серпні 2024 року.
У школі № 30 також триває активна фаза будівництва масштабного укриття. Проєктувальник — Олександр Нижник, виконавець — ТОВ «Ремтехналадка», вартість — 52,8 млн грн. Початок будівництва — червень 2024 року.
Нагадаємо, у березні готовність цих трьох укриттів оцінювали на рівні 30-40% . Враховуючи просування приблизно на 20% за чотири місяці, укриття в школі №11 навряд чи встигнуть завершити до початку нового навчального року — попри попередні сподівання. Відкритим залишається і питання, чи вдасться завершити всі три об’єкти до кінця 2025 року.
Загалом на їхнє будівництво залучено 73,9 млн грн державної субвенції та 41,4 млн грн з бюджету Полтавської громади (відповідно до рішень депутатського корпусу).
Поза публічної уваги Катерини Ямщикової залишилося будівництво укриття для школи № 19 на вул. Івана Мазепи, яке має рекордну загальну кошторисну вартість — 87 млн грн.
Як з’ясувало видання « Зміст », підрядник — ТОВ «Оптстрой+» — суттєво відстає від графіка: станом на кінець липня роботи залишаються на етапі земляних, хоча мали вже перейти до бетонування. На будмайданчику немає огорожі, що створює загрозу для дітей, які там гуляють.
Компанія має підозрілу історію. До серпня 2024 року вона мала назву «Зенлейк Лайк», займалась торгівлею зерном, тютюном і кормами для тварин. Після зміни назви, власника та виду діяльності фірма стала «Оптстрой+». Попередній власник — київський серійний реєстратор компаній Віталій Третяк, який, за даними Opendatabot, створив понад 400 ТОВок. Він пов’язаний із численними сумнівними юрособами та має репутацію номінального реєстратора бізнесів.
Нинішній власник — полтавець Павло Ніколаєнко, який лише у 2024 році почав підприємницьку діяльність, а раніше мав борги перед ПриватБанком. Він також є засновником фірми «Профбудмонтаж», пов’язаної з Денисом Логвіновим — особою, яку сервіс Getcontact ідентифікують як електрика компаній «СКМ Монтаж» та «Магнетто», які, своєю чергою, фігурують у зв’язках із підприємцем Михайлом Немировським. Немировський — діловий партнер депутата облради від партії «За Майбутнє» та голови бюджетної комісії Полтавської міськради Ігоря Еренбурга.
Журналісти «Медіадоказу» також виявили ймовірну переплату понад 2 млн грн лише на арматурі , яку закупили для будівництва укриття в ЗОШ №19.
Проєкт передбачає зведення укриття площею понад 2 000 м² на 687 осіб, включно з 200 дітьми дошкільного віку з розташованої поруч початкової школи №45. За планом, об’єкт мали здати до кінця 2026 року, але навіть ці терміни нині виглядають невизначеними.
Іван ШЕВЧЕНКО , «Полтавщина»

Новини рубріки

У Кременчуці чоловік заліз на електроопору й влаштував шоу
27 липня 2025 р. 16:00

Дитячий майданчик на Східній "полікують": тендер завершено, ремонт почнеться
27 липня 2025 р. 16:00

У бабусі на лавочці вкрали мобільний: злочинець може бути серед пацієнтів замісної терапії
27 липня 2025 р. 16:00