Наука починається зі школи: у Кременчуці нагородили талановитих учнів та педагогів

24 червня 2026 р. 16:42

24 червня 2026 р. 16:42


Вітаємо переможців!

Сьогодні у Кременчуці у Великий залі міської ради вітали переможців Всеукраїнських, обласних, міських та регіональних олімпіад та конкурсів – учнів комунальних закладів середньої освіти. Серед них – переможці Малої академії наук.

Як розповіла президентка Кременчуцького міського наукового товариства «Мала академія наук» Олена Сьомик, цьогоріч державній освітній системі, що допомагає школярам 8–11 класів займатися наукою, виповнюється 35 років. Стільки ж років існує і міська філія.

Наука починається зі школи: у Кременчуці нагородили талановитих учнів та педагогів

Тож наче нагородою стала велика кількість учнів, які досягли великих показників під час написання наукових робіт.

«Сьогодні у нас 85 олімпійців і 89 МАНівців. Найбільшою кількістю переможців може похизуватися ліцей №4 «Кремінь» (понад 40 нагороджених). Є такі талановиті діти, що стали переможцями 2-3 конкурсів. Друге місце поділяють ліцеї №№5 та 30 ліцеї. Потім йдуть ліцеї №25 та №17. Також хочеться виділити дві гімназії, учні яких також серед переможців, тобто працюють на рівні ліцеїв», - підсумувала О.Сьомик.

Вона додала, що діти найчастіше для своїх робіт обирали тему безпеки. Хоча, звісно, були й інші напрямки географія, історія, мова тощо.

Привітав переможців і міський голова Віталій Малецький, який зауважив, що їхні перші наукові олімпіади стали першими олімпіадами життя.

Наука починається зі школи: у Кременчуці нагородили талановитих учнів та педагогів

«Ми будемо відзначати наших МАНівців, наших малих академіків, які в майбутньому можуть стати серйозними великими академіками», - вітав мер.

Згадував він і власний досвід з написання олімпіади, яка не принесла йому очікуваної перемоги.

«Предметні олімпіади дають можливість більш досконале вивчити предмети, і далі, в житті більш, скажімо так, успішно реалізувати себе, свої прагнення та бачення», - продовжував він.

Найвищим рівнем мотиваційної винагороди для молоді, яка досягла значних успіхів у науковій роботі, а також відзначилася на всеукраїнських та міжнародних заходах, є Президентська стипендія. За даними градоначальника місто має стипендіатів-2025:

Ліцей № 4 «Кремінь» - 2 випускники (Єрмакова Софія, Коваль Олександр).

Ліцей № 30 «Олімп» - випускниця Анастасія Горбель.

А далі були хвилини радості для учнів та їхніх вчителів, тих, хто допомагав, інколи підштовхував своїх вихованців до написання роботи, що стало переможною. А для цього треба було докласти не тільки сили, а й знання.

Зауважимо, за рішенням обласної ради всі переможці обласного конкурсу МАН і учнівських олімпіад отримали грошові виплати. А міська влада нагородили їх додатково павербанками.

Наука починається зі школи: у Кременчуці нагородили талановитих учнів та педагогів

Серед них був й Гліб Підгорний, учень 8 класу ліцею №4, який став переможцем олімпіади з математики.

«Я вже третій раз поспіль здобуває призове місце у Всеукраїнський олімпіаді з математики. Це для 5-7 класів», - розповів хлопець.

І додав, що готуватися до все-ж-таки складної олімпіади йому допомагала його вчителька, класна керівниця Світлана Миколаївна. І він дуже вдячний їй за це.

У планах Гліба – вступ до закладу освіти в Києві.

Наука починається зі школи: у Кременчуці нагородили талановитих учнів та педагогів

Наукову роботу з української літератури писала Юлія Івлєва, учениця 10 класу ліцею №4. Для теми вона обрали жіночу емансипацію.

«Тому що зараз це дуже актуальна тема. Тому що жінки та й не тільки їдуть за кордон навчатися. Тому треба було дуже важливо дослідити цю тему». – пояснила дівчина свій вибір.

Сьогодні нагороджували не тільки учнів, їхні вчителі та директори учбових закладів.

Наука починається зі школи: у Кременчуці нагородили талановитих учнів та педагогів

Грамоти Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації, Полтавської обласної Малої академії наук учнівської молоді отримали:

- Світлана Михайленко – директорка Департаменту освіти Кременчуцької міської ради

- Олена Никифоренко – директорка Кременчуцького центру розвитку педагогічних працівників

- Олена Сьомик – президентка Кременчуцького міського наукового товариства «Мала академія наук»

Вітає усіх з нагородами, які отримані як за високі власні досягнення та і за розвиток науки у Кременчуці!

Олена Синтюрина

Фото авторки

Відео Мирослави Ковальчук

Наука починається зі школи: у Кременчуці нагородили талановитих учнів та педагогів

Джерело: kg.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua