Депутати промерської більшості вже скаржаться на медицину, яку курує віцемерка Усанова: питання доступності УЗД та лабораторних послуг у медзакладах

25 червня 2026 р. 13:59

25 червня 2026 р. 13:59


У департаменті охорони здоров’я говорять, що причина — у Національній службі здоров’я, а самі медики зазначають, що багато питань можна і потрібно вирішувати на місці.

Сьогодні у мерії відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань соціального захисту населення, захисту прав військових, учасників бойових дій, ветеранів війни та їхніх родин, охорони здоров’я, материнства та дитинства Кременчуцької міської ради. Участь у її роботі взяла віцемерка Ольга Усанова. І, мабуть, їй було не дуже приємно слухати, коли депутати промерської більшості почали піднімати питання неналежної роботи медичних закладів міста, за які відповідає кураторка медичної галузі.

З початку депутат Андрій Макаров запитав у заступниці керівника департаменту охорони здоров’я Людмили Пономаренко, чому тепер, здаючи аналізи, їх доводиться здавати в різні дні, а іноді й у різних закладах.

«І друге питання, наприклад, коли дають два направлення: одне на загальний аналіз крові, біохімічний і аналізи щитоподібної залози. І бувають випадки, коли три направлення, але два можна здати одразу, а, наприклад, аналізи щитоподібної залози потрібно чекати 3–4 тижні. Чому не можна одразу провести всі три аналізи?» — запитав депутат.

Пані Пономаренко заявила, що комунальні заклади охорони здоров'я проводять всі основні аналізи, які передбачені Національною службою здоров'я.

«Окрім того, Національна служба здоров’я розширює свою діяльність і залучає приватні форми власності, зокрема лабораторії. Вони укладають із ними угоди і оплачують послуги. Тому такі аналізи можуть бути безкоштовними у тій же «Сінево» або інших лабораторіях.

Той спектр аналізів, який ви назвали — загальний, біохімія і гормони щитоподібної залози — це різні аналізи і відповідно до вимог Національної служби здоров’я виписуються різними лікарями. Наприклад, гормони щитоподібної залози за електронним направленням від сімейного лікаря Національна служба здоров’я не оплачує. Такі аналізи оплачуються лише за направленням лікаря-ендокринолога.

Для гормонів щитоподібної залози дійсно існує певна черга і тільки за призначенням профільного лікаря» ,- пояснила пані Пономаренко.

Але депутат не відступав наполягаючи, що краще в «Синево» здати все за раз, чим у комунальних закладах ходити по кілька разів і розтягнути цю процедуру на місяць. Проте Людмила Пономаренко заявила, що загальний аналіз крові роблять за направленням сімейного лікаря в амбулаторії сімейної медицини. Гормони щитоподібної залози - це вже вторинний рівень надання медичної допомоги. Його слід робити в лабораторії.

«Так побудована система»,- сказала лікарка, зробивши винним у ситуації НСЗУ.

Наступне питання пролунало знову таки від депутатки провалдної більшості Світлани Пищитої.

«Цікавить питання щодо УЗД, коли наприклад призначають УЗД там різних органів, але їх не може зробити в один день. Треба ходити в різні дії і робити, грубо кажучи, УЗД кожного органу окремо в окремі дні. Чому це так?»,- запитала депутатка.

«Це пов'язано із вимогами НСЗУ. Коли лікар виписує ряд направлень, ну припустимо беремо і серце, і внутрішні органи, то Національна служба здоров'я не пропускається все в один день. І якщо заклад зробить обстеження всі в один день він не отримає за це фінансування»,- знову всю вину переклала на НСЗУ пані Пономаренко.

«Я стикалась з бабусею, якій тяжко йти і кожен день треба було ходити і УЗД роботи. Просто мені цікаво, чи можемо ми, як міська влада, зробити звернення в НСЗУ з унормуванням цього процесу?»,- пролунало від депутатки і почула стверджувальну відповідь.

Протягом обговорення питання стали відомі й інші неприємні для містян та пані Усанової факти: щоб зробити обстеження, доводиться чекати ледь не пів року.

У підсумку вирішено було не шукати, як діяти на місці, а звалити все на Нацслужбу здоров’я, щоб вони переглянули свої стандарти.

Самі ж медики, з якими журналісти дуже часто спілкуються, кажуть, що багато питань можна і треба вирішувати на місці. Проте, мабуть, пані Усанова цих усіх проблем не знає, бо, наприклад, прийом громадян вона відміняє, а так би дізнавалася більше про ситуацію від людей.

Нагадаємо, «По два місяці на комісію, а до лікаря — пів року чекати черги»: у Кременчуці чорнобильці поскаржилися на медицину

21 удар по репутації: на що скаржилися пацієнти кременчуцьких лікарень за останній рік

Олег Булашев

Депутати промерської більшості вже скаржаться на медицину, яку курує віцемерка Усанова: питання доступності УЗД та лабораторних послуг у медзакладах

Джерело: kg.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua