Він мріяв бути інженером, а став щитом для краї...

26 червня 2026 р. 19:44

26 червня 2026 р. 19:44


Солдат воював за Україну понад десять років. Пройшов війну АТО у 2014 році, а у 2022 знову без вагань залишив цивільне життя. Проте 20 червня життя старшого солдата Богдана Педана забрала важка хвороба.

Про прощання з бійцем 23 червня повідомила Кобеляцька громада. Траурна церемонія відбулася у рідному селі військовослужбовця.

Богдан Педан народився 16 вересня 1991 року в селі Світлогірське на Полтавщині. Закінчив місцеву школу, після чого  вступив до професійно-технічного училища №18 в Горішніх Плавнях, де здобув професію водія. Та по завершенні навчання був призваний на строкову службу до лав ЗСУ.

На захист України Богдан Педан став у 2014 році, будучи учасником антитерористичної операції. Побратими згадують його як чесну, надійну та відповідальну людину.

Після повернення до цивільного життя чоловік влаштувався на гірничо-збагачувальний комбінат та здійснив свою мрію здобувши вищу освіту в Кременчуцькому  політехнічному інституті за спеціальністю «інженер». Та згодом працював водієм сучасного кар'єрного самоскида Komatsu.

З початком повномасштабного вторгнення Богдан Педан відразу ж пішов добровольцем до тероборони Полтавщини, а згодом – до зенітно-ракетної бригади. Бойовий шлях захисника пролягав через через найгарячіші напрямки фронту: Харківщину, Донеччину, Луганщину, Херсонщину, Запоріжжя та Сумщину.

Нещодавно боєць повернувся додому на Полтавщину у відпустку, але 20 червня 2026 року  його життя забрала тяжка хвороба.

Світла памʼять герою!

Він мріяв бути інженером, а став щитом для краї...

Джерело: zmist.pl.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua