вологість:
тиск:
вітер:
Роковини Голодомору – як вшанували пам'ять жертв трагедії жителі Вараського району
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му році День пам’яті жертв голодоморів проходить під гаслом "Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів". Жителі громад Вараського району вшанували пам'ять жертв голодоморів низкою заходів.
Журналісти газети "Вісник Полісся" та цифрових ресурсів Володимирець.City підготували гайд про вшанування пам'яті жертв голодоморів по громадах Вараського району.
Вараська громада
У День памʼяті жертв голодоморів в Україні представники місцевої влади, військовослужбовці, поліція та небайдужі мешканці Вараша віддали шану памʼяті жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946– 1947.
На пам’ятному заході "Запали свічку" настоятель Свято-Михайлівської церкви отець Сергій відслужив панахиду за безневинними жертвами голодоморів. Хвилиною мовчання присутні вшанували памʼять жертв радянського геноциду та поклали лампадки до символічної інсталяції.
У Вараському ліцеї №1 до Дня пам'яті жертв Голодомору діти, читаючи зворушливі вірші, несли світло пам’яті, яке нагадує нам про важливість єдності, вдячності та любові.
Вихованці та керівник гуртка "Український сувенір" Центру дитячої та юнацької творчості , присвяченому цій важливій темі, вирішили зробити аплікацію "Колосок". "Колосок є символом хліба та життя, і він має особливе значення в контексті Голодомору, адже тоді за декілька колосків можна було втратити свободу чи навіть життя. Створюючи аплікацію, ми вшановуємо пам'ять загиблих і одночасно звертаємо увагу на важливість хліба та його цінність у нашому житті.
Творча робота над аплікацією не лише розвиває художні навички, а й має виховний процес. Через таку діяльність діти вчаться шанувати історію свого народу, цінувати життя і працьовитість. Роблячи аплікацію, кожен вихованець намагався створити свій особливий колосок, вкладаючи у нього свої думки та відчуття. Пам'ять про Голодомор має жити в кожному з нас, і такі заходи допомагають виховувати свідомих громадян, які не забудуть про важливі сторінки своєї історії", – зазначили в Центрі.
Фото: Центр дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради
Фото: Центр дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради
У Палаці культури імені Лесі Українки відбулося віче пам'яті "Колос правди".
У Сопачівському ліцеї пройшла виховна година "Голодомор 1932-1933. Вічна пам'ять у наших серцях".
Також у Сопачівському ліцеї на уроці учні разом з вчителями читали вірші про хліб, обговорювали розуміння хліба, як символу життя, використовували символіку незабудки, колосок, чорну стрічечку, свічку та яблука, як символ голодомору. "Тема голодомору дуже вразлива для маленьких школярів. Важливо, щоб дитина від народження була членом суспільства. Коли ми якусь тему від дитини закриваємо, то відповіді вона знаходить самостійно. Ми маємо говорити на тему Голодомору з дітьми, щоб дитина пом’янула пам’ять дитини, яка загинула, тому що була голодна, і що була українцем. Наші діти мають знати, що важливо аби це не повторилось", – зазначили в ліцеї.
Володимирецька громада
З нагоди пам’ятного дня у Володимирці біля пам’ятника жертвам Голодомору відбувся скорботний захід. Учасники заходу, вшановуючи пам’ять українців, чиї долі були трагічно зламані в роки страшного голоду, схилили голови в мовчанні на знак шани до тих, кого забрала голодна смерть і запалили свічку пам'яті...
" Кожен колосок, кожна лампадка – це наш спільний біль і свідчення того, що ми не забудемо", – зазначили в районній адміністрації.
Вшановуючи тих, хто загинув у страшні часи Голодомору, класними керівниками, вчителем історії у Володимирецькому ліцеї №1 були проведені години спілкування, уроки пам’яті і скорботи "Голодомор – біль душі та пам’ять серця". Особливу увагу приділено поширенню знань про трагічні сторінки історії нашої країни, осмисленню обставин виникнення, перебігу та наслідків творення голоду тоталітарним режимом.
22 листопада у Степангородському ліцеї було проведено уроки пам'яті: "Пам'ятаймо заради майбутнього" у 2-В класі; "Голод 1932-1933 років – біль серця всієї України" у 9- В класі; "Вогонь скорботи навіки" у 8-Б класі. У 1-4 класах пройшли ранкові зустрічі за темою "Голодомор: пам'ятаємо заради майбутнього". Заплановано проведення акції пам'яті "Свічка у кожному вікні".
У Воронківській гімназії долучилися до акції "Запали свічку пам'яті у своєму вікні".
У Красносільському ліцеї учні долучилися до акції " Запали свічку пам’яті у своєму вікні".
Зарічненська громада
22 листопада у Зарічному відбулося покладання квітів до пам’ятника жертвам Голодомору. Жителі селища Зарічне, представники селищної влади та громадськість зібралися, щоб вшанувати мільйони загиблих від штучних голодів, які стали трагічною сторінкою в історії України.
Церемонія супроводжувалася хвилиною мовчання та символічним запаленням свічок пам’яті. Присутні згадували події 1932–1933 років, коли радянська влада навмисно організувала геноцид українського народу, а також масові штучні голоди 1921–1923 і 1946–1947 років.
Локницька громада
До Дня пам’яті жертв Голодомору учні та вчителі КЗ "Кутинський ліцей" взяли участь в акції "Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів". "Закликаємо усіх зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій", – зазначили в ліцеї.
У Нобельській ПШБ розгорнута книжково-ілюстративна виставка-інсталяція "Голодомор: душа горить і тане, мов свіча..."
Рафалівська громада
У Закладі освіти "Рафалівський Петропавлівський ліцей" до Дня пам'яті жертв Голодомору були проведені виховні години.
Каноницька громада
Щороку в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять мільйонів жертв масових голодів, Голодомору-геноциду 1932-1933 років. З цією метою в 3 класі Озерського ліцею було проведено виховну годину на тему: "І пам'яті свіча не згасне". Учні вшанували загиблих хвилиною мовчання, переглянули мультфільм "Голодний Дух" та долучилися до створення поробки "Свічки пам'яті".
У Кідрівському ліцеї були проведені заходи до Дня пам'яті жертв Голодомору.
Полицька громада
У бібліотеці Полицької громади представлено виставку-пам'ять, яка висвітлює жахливі події Голодомору, які ми повинні пам'ятати і шанувати пам'ять про них. На виставці представлено книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій.
Антонівська громада
У Великоцепцевицькому ліцеї на шкільній лінійці учні та вчителі згадали трагічні події Голодомору 1932-1933 років. У хвилині мовчання вшанували жертв Голодомору та запалили свічку пам’яті, як символ скорботи та вдячності тим, хто боровся за життя.
Голодомор – страшний акт геноциду українського народу, організований комуністичним режимом. Памʼять про нього – це нагадування про те, що злочини проти людства мають бути засуджені, а жертви – вшановані і не забуті.
За інформацією з офіційних ресурсів громад Вараського району.
Де знайти інформацію Володимирець.City:
- На сайті: https://volodymyrets.city/
- В Facebook: https://www.facebook.com/volodymyrets.city
- В Instagram: https://www.instagram.com/volodymyrets.city/
- На YouTube: https://www.youtube.com/@city8473
- В Telegram: https://t.me/visnyk_city
- В Twitter: https://twitter.com/VolodVisnykCity
Джерело: volodymyrets.city
Новини рубріки
У неділю «світло» на Рівненщині вимикатимуть лише одній черзі
23 листопада 2024 р. 19:56
На Рівненщині внаслідок зсуву піску загинув 13-річний хлопчик
23 листопада 2024 р. 19:25
Графік погодинних відключень електроенергії на Рівненщині у неділю, 24 листопада
23 листопада 2024 р. 19:25