Десять дивацтв у поведінці дітей, які є ознакою геніальності

09 січня 2025 р. 08:34

09 січня 2025 р. 08:34


Для багатьох батьків виховання дітей - це суцільні турботи. Батьки задаються питанням, чи щасливі їхні діти і чи добре вони влаштовані. Вони турбуються про успішність і про те, чи заводять вони друзів. Для батьків, чиї діти не вписуються в жодну соціальну групу, ці проблеми можуть посилюватися.

Видання Your Tango пише, що деякі дивацтва в поведінці дітей насправді є ознакою невизнаної геніальності.

Гіперфокусування
Згідно зі статтею, опублікованою в журналі Psychology Research, гіперфокусування можна описати як "повна поглиненість завданням". У статті наголошується, що гіперфокусування характеризується тим, що людина приділяє всю свою увагу нестандартним заняттям, причому настільки, що її сприйняття навколишнього світу знижується.

Інститут дитячого розуму зазначає, що гіперфокусування часто пов'язане з нейродівергентними станами, такими як СДУГ або аутизм. Діти зі СДУГ часто мають труднощі з перемиканням уваги, тому що їхня увага зосереджена на предметі настільки сильно, що вони не можуть легко переключитися.

Денна мрійливість
Денна мрійливість може дати мозку необхідне перезавантаження, перерву в роботі з великою кількістю зовнішніх подразників. Такий час відпочинку часто дає підсвідомості шанс придумати нові підходи до розв'язання складних проблем або ідеї, про які ми раніше не замислювалися, а також стимулюють творчий потенціал.

Запитання про все
Дитина може запитувати, чому небо блакитне, чому хмари схожі на ватяні кульки, чому ми бачимо місяць удень. Вони можуть ставити запитання, на які ви не маєте відповіді, що може дратувати, але це також показує, наскільки вони допитливі, що є ознакою високого інтелекту.

Заохочуючи цікавість дитини, батьки дають зрозуміти, що ставити запитання - це добре, оскільки це демонструє готовність кинути виклик існуючому стану речей і є ознакою розуму, який завжди рухається вперед.

Розбирати речі на запчастини
Хоча це може бути не найулюбленішим заняттям батьків, розбирання тостера або огляд нутрощів iPhone свідчить про те, що їхня дитина захоплюється механікою і хоче зрозуміти, як усе влаштовано, щоб функціонувати. Дитина, яка розбирає речі, може виявляти інтерес до механіки або інженерної справи.

Підвищена чутливість до навколишнього світу
Висока чутливість часто свідчить про те, що вони сприймають навколишній світ більш інтенсивно, ніж інші діти. Як зазначає клінічний психолог-дослідник Елейн Арон у своїй книзі "Високочутлива дитина", від 15 до 20% дітей народжуються з високочутливою нервовою системою.

Арон виділяє чотири аспекти високої чутливості: глибина опрацювання інформації, легка перезбудливість, висока емпатія та емоційна реакція, а також гостре сприйняття тонких стимулів.

Емоційна інтенсивність
Емоційна інтенсивність часто супроводжує високу чутливість, оскільки діти з такими рисами сприймають світ на глибшому рівні. Діти все ще вчаться опрацьовувати свої емоції, а отже, потребують допомоги батьків, щоб зрозуміти та висловити свої почуття. Як зазначають в Інституті Готтмана, визнання складніших емоцій дитини допомагає їй зрозуміти, як із ними впоратися

Діти "потребують того, щоб їх слухали, щоб їх тримали за руку, а також батьків, які можуть спонукати їх до того, щоб вони самі знайшли в собі сили і відреагували відповідним чином". За правильного емоційного керівництва "вони мають вроджену здатність розвиватися у високофункціональних дорослих, які можуть розв'язувати проблеми та розумно реагувати на життєві дилеми".

Ексцентричне мислення
Діти, які мислять нестандартно, можуть знаходити нові рішення одвічних питань. Застосовуючи творчий підхід до вирішення проблем, діти показують, що їхня дивна поведінка насправді свідчить про те, що їхній розум працює на більш високому рівні.

Опір сну

Багато дітей порушують графік сну, тому що хочуть гратися або бояться пропустити таємні вечірки, які влаштовують їхні батьки після того, як вони заснули. Однак діти, які є невизнаними геніями, чинять опір сну з іншої причини.

Їм часто важко заспокоїтися і відключити свій мозок. Їхній розум настільки активний, що їм важко розслабитися, що часто призводить до опору сну. Дослідження Мічиганського університету показало, що кожні четверті батьки стверджують, що їхні діти чинять опір сну, тому що хвилюються або тривожаться. Підвищена тривожність часто є ознакою високого IQ.

Придумування уявних світів
Діти можуть вигадувати власні мови, що, знову ж таки, може здатися дивним, але це заняття свідчить про розвинені лінгвістичні навички та схильність помічати й створювати закономірності. Зрештою, те, що здається дивним батькам, цілком зрозуміло для їхніх творчих дітей.

Надають перевагу самотності
Може здатися дивним, що дитина хоче побути на самоті більше, ніж погратися з однолітками, але перевага самотності може бути ознакою невизнаної геніальності. Дітям, які обирають самотність, потрібен час, щоб подумати, пофантазувати і переробити свій досвід сприйняття навколишнього світу.

З боку це може здатися дивним, але дитині з багатим внутрішнім світом необхідно багато часу, щоб побути на самоті. Це не завжди означає, що вони почуваються самотніми, скоріше, вони насолоджуються своєю компанією, досліджуючи закутки власного розуму.

УНІАН.

Десять дивацтв у поведінці дітей, які є ознакою геніальності

Джерело: rivnepost.rv.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua