Усуває запахи чи вловлює жир?

06 травня 2025 р. 10:48

06 травня 2025 р. 10:48


У сучасній кухні витяжка стала обов’язковим елементом. Багато хто вважає, що її головна функція — усунення запахів. Але чи й справді саме таке її головне призначення?

Фахівці стверджують: головна функція кухонної витяжки полягає не стільки у видаленні запахів, скільки у вловлюванні найдрібніших частинок олії, які утворюються під час готування. Коли ми смажимо, тушкуємо або варимо їжу, у повітря потрапляють пара та мікрочастинки жиру, які непомітно поширюються по всьому приміщенню, осідаючи на стелі та стінах, меблях і техніці на кухні.

Без витяжки ці частинки утворюють тонкий липкий шар на всіх поверхнях. До цього шару прилипає пил, що робить поверхні не лише брудними, але й важкими для очищення. Окислена на повітрі олія полімеризується й утворює стійку плівку, яку складно видалити.

Масштаб проблеми стає очевидним, коли бачиш, скільки жирових відкладень накопичується на фільтрах витяжки. Навіть при регулярному готуванні (без смаження у фритюрі) за рік на фільтрах може зібратися понад 100–200 грамів жирових відкладень.

До речі, найбільш ефективний тип витяжок — ті, які виведені у вентиляційний канал, оскільки забруднене повітря повністю видаляється з приміщення. Рециркуляційні витяжки — вони фільтрують повітря і повертають його в приміщення, менш ефективні, але все одно вловлюють значну частину жирових частинок.

Витяжка має й інші призначення: забезпечує зниження вологості на кухні, що запобігає появі плісняви; видаляє продукти горіння при приготуванні їжі; створює більш здорової атмосфери для дихання, очищуючи повітря.

Але не забувайте металеві жировловлюючі фільтри періодично мити (зазвичай вони підходять для миття в посудомийній машині або вручну з використанням знежирювальних засобів). А вугільні фільтри в рециркуляційних витяжках — періодично змінювати.

Усуває запахи чи вловлює жир?

Джерело: rivnepost.rv.ua