Юні джури з Вараша провели експедицію «Стежками рідного краю»

06 травня 2025 р. 13:09

06 травня 2025 р. 13:09


У рамках підготовки до обласних змагань зі спортивного орієнтування та діяльності гуртка «Джура» рій «Стріла» Вараського ліцею № 1 організував туристично-краєзнавчу експедицію «Стежками рідного краю». Захід відбувся поблизу села Вовчецьк Маневицької територіальної громади — історично важливого місця, де під час Другої світової війни діяла сотня УПА «Стріла» загону «Прилуцький».

Саме на честь цієї сотні та її командира Кирила Максимчука (псевдо Стріла), уродженця Вовчецька, і названо рій Вараського ліцею.

До підготовки експедиції, яка розпочалася за два тижні до виїзду, були залучені виховники та старшокласники — джури, що виконували обов’язки таборової старшини. Загалом участь у заході взяли 4 педагоги та 26 учнів.

2 травня учасники вирушили до рекреаційного пункту «Ставочок». Протягом дня вони облаштували табір, впорядковували місце поховання вояків УПА, спілкувалися з місцевими мешканцями та готувалися до нічного вишколу.

Фото: Віктора Міцюка, Рій «СТРІЛА» Вараського ліцею №1, гурток «ДЖУРА»

Особливим випробуванням став нічний вишкіл, що розпочався о 3-й годині ночі сигналом умовного «нападу на табір». За легендою, джури відбили атаку та переслідували ворога на відстані 1,5 км у темряві лісу. Потім, у складі бойових груп, здійснили нічне орієнтування на місцевості, під час якого виявили й умовно «знищили» всі ворожі боївки. Згодом ці дії буде проаналізовано на заняттях гуртка для подальшого вдосконалення навичок.

«Наступила нічна тиша, але вона була тривожною… Всі були в очікуванні чогось цікавого, складного і навіть трішечки небезпечного… Утримати інформацію про нічний вишкіл в повній секретності не було можливості, адже до підготовки нічного випробування були залучені і окремі представники таборової старшини (джури-старшокласники). Також, перед відбоєм проводився інструктаж з техніки безпеки та правил поведінки в умовах нічних вишколів. Для переважної більшості джур із даного складу експедиції це був перший нічний вишкіл, тому в поведінці та настрої джур відчувалось хвилювання.

І ось… близько 03.00 години сигнал тривоги: «Напад на табір». Далі все йшло за планом легенди нічного вишколу. Напад умовного противника відбито і він починає відступати. Джури переслідують ворога, який рухається в східному напрямку, де вдень завчасно було підготовлено терен для орієнтування. Довжина дистанції переслідування складає близько 1,5 км. Погодьтеся, що це вже досить серйозне випробування навіть вдень, особливо для п’ятикласників. А вночі, та ще й серед лісу… Нарешті, джури досягають місця підготовленого старту і отримують нову інформацію, передбачену легендою: ворог розосередився по території та облаштував вісім боївок, які необхідно знайти і знищити.

Отаман та осавул табору сформували бойові групи в складі двох-трьох осіб і розпочалося нічне орієнтування на місцевості (дистанція за картою 1,2 км), яке, згідно легенди, було представлене як виявлення та знищення боївок ворога. Приємно відзначити, що всі сформовані групи виявили та знищили всі ворожі боївки. Правда, час, витрачений на це, був в кожного різним. Тому, протягом наступного тижня на заняттях гуртка «Джура» ми плануємо аналізувати роботу кожної бойової групи, виявляти сильні та слабкі сторони кожного учасника з метою роботи над подальшим вдосконаленням вмінь та навиків.

Це стосується і денного орієнтування (дистанція за картою 1,7 км), що проходило наступного дня в суботу, адже пріоритетним для рою «Стріла» є спортивне орієнтування. Другий рік поспіль ми будемо представляти Вараський район на обласних змаганнях із спортивного орієнтування в рамках Шкільних ліг «Пліч-о-пліч».

Стомлені, але сповнені бурхливих емоцій, джури повернулися до табору і продовжили нічну тишу», — розповів про вишкіл Віктор Міцюк, керівник рою.

Наступного дня, 4 травня, учасники здійснили екскурсію до Вовчецького орнітологічного заказника, де відбулося денне орієнтування. Протягом перебування в таборі також проводились заняття з виживання в природних умовах: приготування їжі, заготівля дров, дотримання гігієнічних норм тощо. Всі ці процеси організовувалися самоврядно, під наглядом виховників.

«В цілому туристично-краєзнавча експедиція була продуктивною, всі поставлені завдання виконані. В планах на майбутнє — організація експедиції-рейду по лісах між населеними пунктами Вовчецьк, Лісово, Меневичі, Галузія, Костюхнівка, адже за інформацією, отриманою від місцевих жителів-старожилів, є ще місця бойової слави наших Героїв-Повстанців, де ніяких знаків не встановлено.

Тому, доки ще живе пам’ять про ті далекі події, ми маємо її зберегти, зафіксувати та належним чином вшанувати пам’ять Героїв нашого минулого. Окрім того, розпочато співпрацю з Маневицьким краєзнавчим музеєм, працівники якого готові долучитися до нашого майбутнього заходу, надати всю інформацію з цього питання, яку вони мають, та безпосередньо взяти участь у експедиції-рейді по вищезгаданих теренах», — підсумував Віктор Міцюк.

Фото: Рій «СТРІЛА» Вараського ліцею № 1, гурток «ДЖУРА» Автор: Скриншот Володимирець.City Юні джури з Вараша провели експедицію «Стежками рідного краю»

За інформацією Віктора Міцюка.

Де знайти інформацію Володимирець.City: на сайті , в Facebook , в Instagram , на YouTube , в Telegram , в Twitter .

Реклама

Юні джури з Вараша провели експедицію «Стежками рідного краю»

Юні джури з Вараша провели експедицію «Стежками рідного краю»

Юні джури з Вараша провели експедицію «Стежками рідного краю»

Юні джури з Вараша провели експедицію «Стежками рідного краю»

Юні джури з Вараша провели експедицію «Стежками рідного краю»

Юні джури з Вараша провели експедицію «Стежками рідного краю»

Юні джури з Вараша провели експедицію «Стежками рідного краю»

Юні джури з Вараша провели експедицію «Стежками рідного краю»

Юні джури з Вараша провели експедицію «Стежками рідного краю»

Джерело: volodymyrets.city