У кефірі — понад 10 видів корисних бактерій

09 травня 2025 р. 11:03

09 травня 2025 р. 11:03


Що краще вживати щодня: кефір чи йогурт? Обидва продукти отримують шляхом ферментації коров’ячого молока, але між ними є помітна різниця — як у текстурі, так і в смакових властивостях та харчовій цінності.

Йогурт багатий на кальцій, білок і вітаміни, він корисний для підтримки і зміцнення імунної системи, нормалізації рівня холестерину в крові, має протизапальну дію на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту та балансування його мікрофлори.

Кефір сприяє підтримці здорової мікрофлори кишечнику, що зміцнює імунну систему. Це не лише захищає травний тракт, але й весь організм від запальних процесів. Кефір також допомагає знизити рівень «поганого» холестерину. Крім того, він є джерелом багатьох вітамінів (зокрема групи В, таких як фолієва кислота, B 12 , біотин і рибофлавін), а також важливих мінералів: кальцію, магнію, калію та фосфору.

Що краще пити: йогурт чи кефір? Йогурт містить лише два види корисних бактерій — Lactobacillus bulgaricus та Streptococcus thermophilus. А у складі кефіру їх понад десять. Однією з таких є Lactobacillus acidophilus — «добра» бактерія, яка підтримує здоров’я слизової оболонки кишечнику, захищаючи її від шкідливих мікроорганізмів. Це особливо корисно для людей, що страждають на запальні захворювання.

Кефір містить пробіотики, які важливі для нормального травлення та підтримки імунної системи. В порівнянні з молочнокислими бактеріями в йогурті пробіотики кефіру здатні зберігати свою активність під час проходження через шлунково-кишковий тракт, що робить їхній вплив на мікрофлору кишечнику значно сильнішим.

Ферменти в йогурті сприяють лише його власному засвоєнню, тоді як ферменти в кефірі допомагають покращити перетравлювання не тільки самого кефіру, а й інших продуктів.

Отже, з огляду на всі порівняння та корисні властивості кожного з продуктів, кефір трохи переважає йогурт — головним чином завдяки додатковим бактеріальним штамам і ферментам, які сприяють поліпшенню загального процесу травлення. Проте обидва продукти є чудовим варіантом для регулярного вживання.

У кефірі — понад 10 видів корисних бактерій

Джерело: rivnepost.rv.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua