Щавель — не тільки в борщ. Корисніше додавати сирим у салати, щоб зберегти максимум вітамінів

10 травня 2025 р. 11:16

10 травня 2025 р. 11:16


Споживання страв з використанням щавлю поліпшує травлення завдяки здатності клітковини створювати здорову мікрофлору кишечнику. Вітамін А, який міститься в ньому, запобігає багатьом захворюванням шлунково-кишкового тракту і підтримує слизові оболонки здоровими. Щавель стимулює роботу печінки, жовчного міхура та посилює перистальтику кишечнику.

Сприяє нормалізації обміну речовин, зокрема, завдяки марганцю, рибофлавіну та вітаміну В 6 , підтримує серце та судини здоровими. Магній та калій забезпечують нормальний серцевий ритм, вітамін С зміцнює судини, а фенольні сполуки — капіляри. Листя щавлю запобігає підвищенню артеріального тиску, розвитку атеросклерозу та утворенню тромбів.

Щавель добре впливає на стан кісток і суглобів завдяки магнію, фосфору, калію, міді та марганцю. Нестача цих елементів підвищує ризик розвитку артриту та остеопорозу. Щавель містить також багато антиоксидантів, які є корисними сполуками, що захищають клітини від ушкодження.

До речі, користь щавлю найповніше проявляється у свіжому вигляді, варіння та тушкування суттєво зменшують кількість вітамінів. Щоб зберегти корисні речовини, щавель можна додавати до смузі, в холодні супи та різноманітні салати з овочами, зеленню і оливковою олією.

Лікарі, щоправда, кажуть, що щавель корисний не для всіх. Через високий вміст органічних кислот не бажано їсти щавель людям з гастритом, виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки, колітом та панкреатитом. Не варто вживати страви з щавлем при серйозних захворюваннях нирок або сечовидільної системи, зокрема, при наявних каменях або схильності до їхнього утворення.

Щавель — не тільки в борщ. Корисніше додавати сирим у салати, щоб зберегти максимум вітамінів

Джерело: rivnepost.rv.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua