Микола Несенюк: Догравати чи перегравати?

22 травня 2025 р. 17:18

22 травня 2025 р. 17:18


Згідно правил безпеки проведення футбольних матчів під час воєнного стану, матч, припинений через повітряну тривогу, має бути зупинений аби бути поновленим після відбою тривоги. У випадку коли тривога не завершується за 60 хвилин, може бути ухвалене рішення про догравання матчу в інший день. Життя показало, що згадані правила не враховують усього різноманіття ситуацій, які можуть виникнути через повітряну тривогу під час футбольних матчів. Так ніде і ніким не врегульовано питання термінів проведення догравання. Одна справа коли це стається наступного дня. Тоді команди просто виходять на поле того самого стадіону у тих самих складах і дограють хвилини, що залишилися. Коли ж догравання призначається на більш пізній термін виникає низка непорозумінь, які поки ніяк не урегульовані хоча можуть суттєво впливати на перебіг та результати змагань.

Ми маємо вже чимало випадків коли догравання футбольного матчу відбувалося… наступного року. Чи можна це назвати дограванням? За чотири, п’ять, шість чи більше місяців команди, які розпочинали перервану гру, вже не існують у тому вигляді, який мали на момент зупинки гри. Бо за цей час хтось залишив команду, хтось захворів, хтось отримав травму. У команд можуть змінитися тренери, а ті футболісти, які залишились, можуть не перебувати у тих фізичних та моральних кондиціях, у яких були півроку тому. Маємо приклади, коли догравання проводилось навіть на інших стадіонах. А головне – за місяці, що минули з часу припинення гри, турнірне становище команд може змінитися. У одного із суперників може вже не бути мотивації продовжувати боротьбу з останніх сил, а для іншого ця гра стає вирішальною. Йдеться не про підозри у нечесній грі, а у самій турнірній мотивації, яка очевидно впливає на гру тої чи іншої команди. Теоретично може статися (чому ні?) що догравання, розпочате за кілька місяців, може знову бути перерване повітряною тривогою і тоді гру можуть продовжити втретє, ще за кілька тижнів чи місяців!

Очевидно, що така невизначеність аж ніяк не сприяє цілісності змагань, справедливості тих чи інших результатів, об’єктивності підсумків турніру. Тому було би доцільно більш конкретно визначити правила догравання матчів, перерваних через повітряну тривогу у наступному сезоні. Виглядає, що справжнім дограванням є продовження перерваного матчу наступного дня. Все інше насправді є вже іншим матчем у інших умовах з іншими футболістами. Не дуже доцільними виглядають поїздки команд за сотні кілометрів аби зіграти кілька десятків хвилин. Це незручно глядачам і ще більш незручно і недешево командам.

Тому було би більш справедливим, аби гру, яку на змогли дограти наступного дня, потім не догравали, а перегравали як переграють матчі, не розпочаті і перенесені через повітряну тривогу. Цим можна було би уникнути усіх можливих незручностей та непорозумінь.

Ще краще було якби до початку наступного чемпіонату воєнний стан був скасований і встановився би мир без небезпеки повітряних тривог. Але це вже від нас не залежить.

Микола Несенюк: Догравати чи перегравати?

Джерело: rivnepost.rv.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua