вологість:
тиск:
вітер:
Якщо запах багаття приносиш додому...
У продажу є чимало ефективних засобів, що борються з запахом диму, який увібрав одяг під час вашого відпочинку на природі біля багаття. Вони містять ензими, які розщеплюють органічні частинки запаху, але їх не можна використовувати для шкіри чи замші. Просто розпиліть засіб на одяг і залиште до повного висихання.
Якщо ви вирішили прати речі з запахом диму, то не поспішайте одразу кидати їх у машинку. Спочатку повісьте одяг на свіже повітря хоча б на добу, щоб основний запах вивітрився. Потім виперіть речі в гарячій воді (якщо це дозволяє етикетка), додавши половину склянки харчової соди до прального засобу. Якщо запах дуже сильний, попередньо помістіть речі в пакет із содою на ніч, а потім виперіть як зазвичай.
Мелена кава або кавові зерна чудово поглинають неприємні запахи. Насипте їх у тканинні мішечки та покладіть у щільно зав’язаний пакет разом з одягом щонайменше на добу.
Невеликі речі, як-от шарф або светр, можна помістити у морозильну камеру. Загорніть їх у герметичні пакети та залиште в морозилці на ніч. Низькі температури знищують бактерії та усувають запах гару. Вранці дістаньте одяг і дайте йому провітритися.
Сода також допомагає нейтралізувати запахи. Змішайте її з водою у рівних пропорціях до отримання пасти. Нанесіть на ділянки з найбільш сильним запахом, залиште на кілька хвилин, потім видаліть сухою щіткою. Після цього провітріть речі на балконі чи в саду.
Активоване вугілля чудово поглинає неприємні аромати. Покладіть кілька таблеток у тканинний мішечок і помістіть його в поліетиленовий пакет разом з одягом. Через кілька годин запах зникне, а річ залишиться свіжою. Не забудьте провітрити одяг після процедури.
Також ефективна суміш лимонного соку з водою у співвідношенні 1:1: протріть тканину і дайте висохнути. Цитрус не лише прибере дим, а й додасть приємного аромату.

Новини рубріки

Померла директорка ліцею на Рівненщині
25 травня 2025 р. 21:20

Рівненській атомці сьогодні - 52 роки
25 травня 2025 р. 20:27