вологість:
тиск:
вітер:
Магнітні бурі у липні: штормові хвилі будуть турбувати кожну декаду
Липень в Україні обіцяє бути відносно спокійним у плані геомагнітної активності, але періоди з 1 по 3, з 10 по 12 та 21–23 липня вимагатимуть особливої уваги метеозалежних людей.
Також відомо, що магнітні бурі, спричинені сонячними спалахами та викидами корональної маси Сонця, можуть суттєво впливати і на роботу технічних систем.
За інформацією NOAA , вже з 1 липня геомагнітна активність підвищиться. Можливі локальні спалахи на Сонці, які можуть спровокувати слабкі та помірні магнітні бурі (рівень G1). Це може викликати незначне нездужання у метеозалежних людей, включаючи головний біль та втому.
З 7 липня прогнозується помірна геомагнітна активність, пов'язана із потоком сонячного вітру. Вплив на самопочуття буде мінімальним, але метеозалежним варто бути уважними.
З 10 по 12 липня очікується сильна магнітна буря рівня G1 з піком 11 - 12 липня . Це найінтенсивніший період місяця, викликаний потужними викидами корональної маси. З 13 липня буря піде на спад, але збереже свою активність - вплив її буде менш вираженим, але метеопати, швидше за все, відчуватимуть нездужання.
З 16 по 18 липня можливі локальні сплески геомагнітної активності, які принесуть головний біль та можливі загострення у людей із хронічними захворюваннями.
Наступний сплеск - 21 - 23 липня . Метеорологи пророкують підвищену активність магнітосфери Землі з ймовірністю магнітних бур підвищеної потужності. У ці дні можливі навіть збої у роботі радіозв'язку та супутникової навігації, а також погіршення самопочуття у багатьох людей.
Кінець липня , за даними NOAA, буде спокійним, коливання магнітосфери будуть незначними, з поодинокими викидами корональної маси. При цьому довгострокові прогнози залишаються попередніми, оскільки сонячна активність може змінюватись.
Найбільш уразливі перед магнітними бурями люди похилого віку, вагітні жінки, немовлята і ті, хто страждає на хронічні захворювання, особливо серцево-судинні та нервові. Симптоми включають головний біль, перепади артеріального тиску, безсоння, втому, дратівливість та загострення хронічних захворювань.
Для зниження негативного впливу магнітних бур лікарі та вчені рекомендують наступні заходи:
стежити за прогнозами геомагнітної активності;
дотримуватися режиму дня (стабільний графік сну та відпочинку знижує навантаження на нервову систему);
правильно харчуватися, збільшивши споживання свіжих овочів, фруктів та води (1,5–2 літри на день);
контролювати здоров'я (людям із хронічними захворюваннями слід тримати під рукою необхідні медикаменти та регулярно вимірювати тиск);
у дні сильних бур уникати інтенсивних фізичних тренувань, замінивши їх прогулянками на свіжому повітрі.
Коротко про.

Новини рубріки

У селі Сарненського району збирають кошти на відновлення церкви, яку знищила пожежа
01 липня 2025 р. 11:38

Відомо, що учора так горіло неподалік Рівного (ВІДЕО)
01 липня 2025 р. 11:25