Як дослідити свій родовід: у Сарнах провели першу публічну лекцію

24 липня 2025 р. 20:34

24 липня 2025 р. 20:34


24 липня в Сарненському історико-етнографічному музеї відбулася відкрита лекція «Генеалогія для кожного». Про можливості самостійного дослідження родоводу за допомогою оцифрованих архівів розповів сарненчанин Олександр Канський.

У чому суть

Олександр Канський — дослідник родинної історії, який зумів відтворити генеалогічне дерево свого роду до середини XVIII століття, охопивши десять поколінь.

Інтерес до теми, за словами Олександра, виник випадково — ще у 2019 році, коли він прибирав родинні могили. На кількох із них були відсутні таблички, хоча рідні пам’ятали, хто там похований. Тоді й з’явилося бажання дізнатися більше: віднайти дати народження та смерті предків. Особиста ініціатива переросла в масштабне дослідження з використанням цифрових архівів і доступних онлайн-ресурсів.

Слухачі лекції. Фото: Марії Кошин Слухачі лекції.

— Такі дослідження допомагають відновити зв’язки з родиною, пізнати історію краю й сформувати додатковий шар ідентичності — а це надзвичайно важливо в непрості часи , — зазначив Олександр Канський.

Під час лекції учасники ознайомилися з основними джерелами для генеалогічного пошуку, зокрема: метричними книгами, ревізькими казками , сповідними відомостями , а також сучасними платформами для побудови родових дерев, такими як FamilySearch і MyHeritage. Окрему увагу приділили алгоритмам пошуку відповідно до регіонів і періодів, а також роботі з каталогами архівних справ.

Слухачі на лекції. Фото: Марії Кошин Слухачі на лекції.

У межах заходу Олександр презентував і створений ним сайт «Сарни в архівах» , розроблений у подарунок землякам до Дня міста. На платформі — впорядковані цифрові копії архівних документів, що можуть стати в нагоді кожному, хто досліджує своє коріння в Сарненському регіоні.

Також спікер планує створити покрокову цифрову інструкцію — у зручному форматі для тих, хто хоче зробити власне дослідження, але не знає, з чого почати.

Що було раніше

«Ретроспектива. Сарни» — експозиція в Сарненському історико-етнографічному музеї про життя у першій половині минулого століття. В оновленій залі презентували речі місцевої інтелігенції : лікаря, священника, адвоката та письменника.

Як дослідити свій родовід: у Сарнах провели першу публічну лекцію

Джерело: sarnynews.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua