В Зарічному громада ПЦУ будує храм у вигляді хреста та в козацькому стилі

24 липня 2025 р. 21:26

24 липня 2025 р. 21:26


У Зарічному зводиться новий православний храм Православної Церкви України – унікальний як за формою, так і за духом. Це перший і поки що єдиний храм ПЦУ на території колишнього Зарічненського району.

А 24 липня в цьому храмі Православної церкви України відбулося урочисте богослужіння з нагоди храмового свята на честь святих Бориса і Гліба. Зібрались віряни, жителі Зарічненської громади, священники ПЦУ та гості. Після літургії відбувся хресний хід навколо храму – як знак єдності, молитви та вдячності Богу.

Прихожани та гості храмового свята в Заірчному Автор: Вікторія Кишенко Прихожани та гості храмового свята в Заірчному

Свято стало нагодою для мене поспілкуватися з отцем Андрієм Карповичем, настоятелем парафії Святих Бориса і Гліба, який опікується будівництвом нового храму в Зарічному про віру, несподівані дари та глибоке значення святині, що постає у важкі часи.

Родина загиблого воїна своєю пожертвою надихнула вірян на будівництво храму

Довгий час ми молилися про можливість розпочати будівництво, здавалося, що ресурси обмежені. І ось, несподівано відгукнулися добрі люди, які пожертвували значні кошти, - Андрій Карпович

В Зарічному громада ПЦУ будує храм у вигляді хреста та в козацькому стилі


Отче Андрію, розкажіть, будь ласка, наскільки неочікуваною для Вас була пожертва дружини загиблого військового Василя Войтовича, яка стала вирішальною для початку будівництва? Чи справді ця пожертва дала поштовх для реалізації давнього задуму?
— Ця пожертва була для нас великою несподіванкою, але водночас і свідченням Божої дії в серцях людей. Довгий час ми молилися про можливість розпочати будівництво, здавалося, що ресурси обмежені. І ось, несподівано відгукнулися добрі люди, які пожертвували значні кошти. Це стало знаком того, що справа Божа знаходить підтримку, коли є щира віра та молитва. Для нас це не просто фінансова допомога — це велика підтримка, яка надихає й додає сили рухатись далі.
У чому полягає унікальність майбутнього храму? Чи першочергово він планувався саме таким, судячи з фундаменту, чи були внесені корективи в його архітектуру?
— Першочергово храм мав будуватися з каліброваного брусу, але, у зв'язку з фінансовою неспроможністю, ми не змогли втілити цю ідею. Тому, власне, ми спромоглися біля фундаменту збудувати невеличкий храм, у якому понині проводяться богослужіння.

Новобудова храму ПЦУ Автор: Вікторія Кишенко Новобудова храму ПЦУ

За словами священника, коли настав час будівництва більшого храму, були внесені корективи у проєкт, а саме — вирішено будувати з цегли. Архітектор, який запроєктував дерев'яний храм, на основі існуючого фундаменту спроєктував новий храм з цегли.

Храм має форму хреста, що символізує духовну основу віри

Архітектура новобудови вражає масштабністю та силою: храм має форму хреста, що символізує духовну основу віри, а традиційний козацький стиль споруди повертає нас до витоків українського християнства.

Моменти храмового свята в Зарічному Автор: Вікторія Кишенко Моменти храмового свята в Зарічному

Чи закладені в план якісь символічні елементи, пов’язані з історією краю або пам’яттю про загиблих захисників?
— Так, безумовно. Коли буде завершено будівництво храму, біля входу обов'язково буде встановлена меморіальна дошка Героя, в пам'ять якого було розпочато будівництво. Це буде постійним нагадуванням про жертовність наших захисників і про те, що цей храм будується, зокрема, і завдяки їхній пам'яті.

Цей храм, що постане, на думку його будівничих та жертводавців, увійде в історію як пам’ятник, що будувався у важкий час. Він буде живим свідченням нашої незламності, віри та єдності, сили духу та любові до Батьківщини. Він стане святинею для наших поколінь.

Два храми ПЦУ в Зарічному Автор: Вікторія Кишенко Два храми ПЦУ в Зарічному

Наскільки активно відреагували місцеві жителі на початок будівництва? На якому зараз етапі знаходиться будівництво і коли ви сподіваєтесь провести першу службу в новому храмі?
— Реакція місцевих жителів була дуже теплою й підтримуючою. Багато людей з радістю сприйняли новину про початок будівництва храму — хтось допомагав фінансово, інші — фізичною працею, хтось молитвою. Особливо приємно бачити, що навіть ті, хто не є постійними прихожанами, відчули потребу долучитися. Для багатьох це стало знаком духовного відродження громади, і ми дуже вдячні за таку щиру участь і підтримку, — зазначає у розмові священник ПЦУ.

Наразі будівництво проходить активно — зводиться зруб

— Усе в Божих руках, і ми покладаємо надію, що, якщо Господь благословить і справи будуть просуватись так, як нині, то зможемо звершити перше богослужіння вже в найближчій перспективі, — впевнено каже Андрій Карпович.

Будівництво зсередини Автор: Вікторія Кишенко Будівництво зсередини

Точної дати поки не називають, бо ще є чимало робіт, але, всі вірять, що з Божою допомогою і підтримкою громади будівництво поступово наближається до цієї радісної події. Про це й говорить настоятель і керівник будівництва, священник Православної Церкви України:

— Найголовніше — ми відчуваємо, що храм уже живе у серцях людей.


Як саме допомагають місцеві жителі, наскільки активно вносять пожертви?
— Як я вже казав, допомога дуже різноманітна. Це не лише фінансові пожертви, хоча вони, звісно, дуже важливі. Багато людей приходять і фізично допомагають на будівництві — це безцінна допомога, особливо коли потрібні робочі руки. Також є ті, хто підтримує молитовно, а це, мабуть, найважливіша підтримка, адже без Божого благословення нічого не вдасться.

Громада дуже згуртована, і кожен робить свій внесок, хто чим може

Як плануєте організувати богослужіння, щоб вони були зручними і для зарічненців, і для мешканців Локниці?
– Ми прагнемо зробити храм доступним для всіх. Оскільки зараз богослужіння проводяться у тимчасовому храмі поруч з фундаментом, вони вже є зручними для місцевих жителів.

Після завершення будівництва нового, більшого храму, буде враховано потреби обох громад – і Зарічного, і Локниці. Можливо, це буде стосуватися розкладу служб або організації транспортування, але це питання буде вирішуватися з урахуванням побажань вірян.

З молитвою - священники ПЦУ в новобудові Автор: Вікторія Кишенко З молитвою - священники ПЦУ в новобудові

Чи отримуєте, отче, підтримку від влади, і в чому вона полягає?
– Так, певна допомога є, за що ми щиро вдячні. Але найбільшу підтримку, як завжди, надає громада. Це наш основний фундамент, на якому тримається весь процес будівництва.

Попри активну фазу будівництва, храм потребує подальшої допомоги. Парафія звертається до кожного небайдужого із проханням підтримати проєкт – як фінансово, так і участю. Нехай кожна ваша допомога буде щедро благословенна!

Храмове свято зарічненського Свято-Борисо-Глібського храму ПЦУ 24.07.2025 року Автор: Вікторія Кишенко Храмове свято зарічненського Свято-Борисо-Глібського храму ПЦУ 24.07.2025 року

Реквізити для допомоги:
Отримувач: РГ Парафії Святих Бориса і Гліба ПЦУ
ЄДРПОУ: 34171448
Р/р: UA843333680000000260093016450
МФО: 0410001 (АТ «Ощадбанк», Рівненське обл. упр.)
Карта Ощадбанку: 5167 8032 5979 2674
Карта Приватбанку: 4149629354299703

Натхненна вірою і стараннями релігійної громади, яка будує величний храм у тяжкі для України часи, я подякувала Андрію Карповичу за таку відверту розмову. Побажаємо всім будівничим. прихожанам і настоятелю Божого благословення у цій важливій справі та людської підтримки!

Вікторія Кишенко, Зарічне. Фото авторки.

Реклама

В Зарічному громада ПЦУ будує храм у вигляді хреста та в козацькому стилі

Джерело: volodymyrets.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua