Додому повернулися семеро українців, яких Росія незаконно утримувала з 2022 року

27 червня 2026 р. 15:45

27 червня 2026 р. 15:45


Україна повернула з російського незаконного утримання ще сімох цивільних громадян. Усі вони перебували в неволі з 2022 року після затримання російськими окупаційними силами на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, повернення стало можливим завдяки проведеній гуманітарній роботі за участю російської уповноваженої з прав людини Яни Лантратової, а також за сприяння Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України та інших органів, які працюють у межах Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Звільненим українцям від 35 до 66 років. Усі вони були незаконно затримані російськими військовими під час окупації Маріуполя, а також територій Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Серед них — мешканці Бучанського району Київщини, який у 2022 році став місцем масових воєнних злочинів російських окупантів.

Як зазначив Омбудсман, одного з чоловіків викрали просто з власного будинку через те, що його син проходить службу у Збройних силах України. Іншого незаконно затримали безпосередньо на робочому місці — на території сільськогосподарського підприємства.

Серед звільнених також є доброволець бригади «Ангели Тайри», який долучився до підрозділу під час оборони Маріуполя у 2022 році. Саме в день його затримання росіяни захопили й командирку підрозділу Тайру, яку Україна повернула з полону раніше.

«Наша команда зробить усе можливе, аби права звільнених були повністю гарантовані та захищені. Україна не припинить боротьбу за повернення кожного громадянина — як цивільних, так і військових. Кожне таке повернення є ще однією перемогою людяності над безправ’ям», — наголосив Дмитро Лубінець.

Додому повернулися семеро українців, яких Росія незаконно утримувала з 2022 року

Джерело: rivnenews.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua