Юний винахідник із Шостки прославився на всю Україну своєю розробкою робота-сапера + Відео

10 липня 2024 р. 11:22

10 липня 2024 р. 11:22


15-річний Єрмак Роговий з Шостки створив унікального робота-розмінувальника, який може перетворюватися на дрон-камікадзе. Його винахід здатний виявляти протипіхотні та протитанкові міни, а керувати пристроєм можна дистанційно, що забезпечує безпеку оператора у разі вибуху. Про це повідомляє ТСН.

Єрмак захоплюється технікою з трьох років, а батьки підтримали його інтерес, відвівши на станцію юних техніків. Саме там він розробив свою гордість – універсального робота-розмінувальника. Прототип створено для потреб військових і рятувальників.

Про розробку

Робот оснащений клешнею-маніпулятором, камерою та металошукачем, що дозволяє виявляти міни на глибині до 30 сантиметрів. Завважки лише кілька кілограмів, він не вибухає від мін.

«Коли робот виявляє міни, він видає звуковий сигнал. Якщо міна на поверхні, може взяти її маніпулятором або викинути маркер», – розповідає хлопчик.

Собівартість робота становить 7000–8000 грн, але Єрмаку вдалося створити його за 1000 грн. Розробка тривала близько року за підтримки керівника гуртків станції юних техніків Євгенія Небилиці. Він зазначає, що робот багатофункціональний і може використовуватися як дрон-камікадзе для перенесення вибухівки.

Єрмак брав участь у Малій академії наук два роки поспіль. Минулого року він здобув 1 місце на обласному рівні, а цього року – 1 місце на області та 3 місце на всеукраїнському рівні.

Юний винахідник із Шостки прославився на всю Україну своєю розробкою робота-сапера + Відео

Джерело: shostka.info

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua