Два “Іскандери” на Суми

21 листопада 2024 р. 11:19

21 листопада 2024 р. 11:19


Атака “Іскандерами-М” стала наймасовішою за кількістю постраждалих у Сумах: 12 мирних мешканців Сум вбила росія пізно ввечері 17 листопада. Серед них двоє дітей: 9-річний хлопчик і 14-річна дівчина, а також 5 жінок і 4 чоловіки. Усі вони цивільні люди, які в момент прильоту ворожого снаряду на подвір’я, де розташовані одразу декілька 9-поверхівок, або вже були вдома, або прогулювалися у тому таки дворі.
Кількість постраждалих внаслідок атаки по Сумах 17 листопада о 20:38 становить 90 людей, серед них 11 дітей. Такі дані озвучили у Сумській міській раді.

Два “Іскандери” на Суми

Два “Іскандери” на Суми

Два “Іскандери” на Суми

Два “Іскандери” на Суми

Два “Іскандери” на Суми

Два “Іскандери” на Суми

Два “Іскандери” на Суми

Два “Іскандери” на Суми

Два “Іскандери” на Суми

Два “Іскандери” на Суми

За інформацією управління охорони здоров’я, до лікувальних закладів доправили 28 дорослих (восьмеро далі лікуватимуться амбулаторно) та 10 дітей (одній дитині медики призначили амбулаторне лікування). 37 поранених залишаються у лікарнях міста, 11 з яких в реанімації: 6 з них — діти. Ще 30 сумчанам надали допомогу без транспортування до лікувального закладу. Що ж до матеріальних збитків, то в обід 18 листопада міська влада повідомляла про пошкодження 2 навчальних закладів, 13 різних будівель, зокрема, 90 квартир, 28 автомобілів.

Порятунок і допомога
Система максимально швидкого реагування на надзвичайні ситуації у місті налагоджена і працює, як годинник. Вже за декілька хвилин на місці прильоту були представники ДСНС і швидка допомога, представники бригади швидкого реагування Червоного хреста і добровольці добробату. Звісно ж, на місці працювали представники міської влади і представники поліції Сумської області.

Після першого огляду території прильоту до роботи взялися усі, хто був на місці. Потрібно було знайти загиблих, надати медичну допомогу пораненим і психологічну тим, хто отримав ментальні травми. Представники ДСНС України у Сумській області розгорнули у дворі наметовий “Пункт незламності”, такий же намет поставили у представники ТЧХ України в Сумській області.

Представники Нацполіції та ДСНС проводили поквартирний обхід усіх будинків, шукаючи можливих постраждалих, аби люди в стані шоку не залишились без допомоги.

Одразу з будинків на місці удару почали проводити евакуацію мешканців. За даними Національної поліції, із 9-поверхових будинків евакуйовано понад 400 людей. На вулиці ніч і пізня осінь. Температура близька до нуля. Отже, людям треба десь грітися і ночувати. Задля обігріву і прихистку тих, хто цього потребував, у найближчих школах № 17, № 23, № 29, № 30 відкриті Пункти Незламності, в укриттях облаштовані розкладачки для ночівлі людей.

В.о. міського голови Артем КОБЗАР повідомив, що станом на 12 годину 18 листопада на місці прильоту у Сумах 4 будинки без газопостачання, 24 будинки без теплопостачання, без водопостачання – 23 будинки, 5 будинків без світла. Люди, які цього потребували, тимчасово розселені по гуртожитках. Комунальні служби працювали, аби якнайшвидше відновити послуги мешканцям.

“Критична” атака
Декількома годинами пізніше, вже 18 листопада в 0:10 ворог завдав ракетного удару ще й по критичній інфраструктурі Сум. Внаслідок цього прильоту поранення отримали 3 людини. Світло у більшості осель міста зникло, його не було майже до світанку. Аварійні служби працювали над усуненням наслідків удару. А під ранок 18 листопада світло сумчанам повернули, але разом з графіками погодинних вимкнень, які були анонсовані “Укренерго” ще вдень 17 листопада.

Ранок після
На жаль, усі цифри щодо загиблих і поранених, наведені нами вище, не остаточні. З досвіду попередніх прильотів знаємо, що після того, як стрес відступить, хтось із мешканців постраждалих будинків ще звернеться за медичною допомогою. Головне, аби кількість загиблих не зросла. Адже у Сумах це найбільший за кількістю загиблих і поранених людей випадок.
Зранку 18 листопада у дворі будинків по вул. Героїв Крут, куди напередодні прилетіли ворожі “Іскандери-М” (таку офіційну інформацію дало оперативне командування “Північ”), людно. Тут працюють усі служби та волонтери. Також на місце прийшли небайдужі містяни, аби допомогти з розбором завалів і з закриттям вікон ОСБ-плитами, які вже традиційно у якості допомоги надає ГО “Проліска”.

“Вночі о 0:30 рятувальники ДСНС завершили аварійно-рятувальні роботи на місці влучання ракети, — повідомив речник ДСНС України у Сумській області Олег СТРІЛКА. – Зранку, як тільки розвиднілось, ми знову тут, аби продовжити роботи, аби ще раз повністю обстежити усю територію, зазирнути у кожен куточок, аби переконатися, що вночі ми нікого не залишили в біді. Сюди прибула більша кількість рятувальників Сум, а також до нас долучилися колеги з Ромнів з Регіонального центру швидкого реагування. на місці працює важка висотна техніка, адже потрібно розбирати пошкоджені аварійні конструкції, зашивати вибиті вікна і т. ін. На щастя, в жодному з постраждалих будинків немає пошкоджень опорних стін і конструкції”.
Для вшанування пам’яті загиблих мешканців у Сумах був оголошений дводенний траур.

Вічна пам’ять і співчуття родинам.

Фото ДСНС, Кордон.Медіа, Цукр

Два “Іскандери” на Суми

Джерело: rama.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua