вологість:
тиск:
вітер:
Підлітків Сумщини запрошують взяти участь у конкурсі «Космічна спадщина UA»
Попри радянські й пострадянські наративи, в України багата історія здобутків, пов’язаних із космосом. На території країни чимало об’єктів, які бережуть пам’ять, та людей, які творили і творять нові досягнення. Аби звернути увагу молоді до цієї важливої частини нашої історії, в Україні стартував проєкт для школярів «Космічна спадщина UA».
Чи не щотижня дискурс про важливість збереження спадщини України набуває все більших обертів. Й це цілком зрозуміло: у сучасних реаліях говорити про нашу ідентичність, історію, культуру, традиції, знати героїв та плекати гордість за свою державу – це один з елементів боротьби з ворогом. В цей перелік, звісно, входить і космічна спадщина як елемент нашого технологічного, наукового та інтелектуального надбання.
Юрій Кондратюк, Леонід Каденюк, Сергій Корольов – ці та інші імена назавжди вписані в книгу нашої космічної спадщини. По всій Україні розташовані обсерваторії, космічні підприємства, музеї. Частина з них, на жаль, перебуває на окупованих територіях, тож з метою їх збереження та інформування молодого покоління про космічну галузь України, ГО «Асоціація Ноосфера» у партнерстві з Planetarium Noosphere та Universe Space Tech започаткували проєкт «Космічна спадщина UA».
В рамках ініціативи відбудеться творчий конкурс для підлітків та серія навчальних лекцій від профільних експертів цієї сфери. Так, школярів запрошують розповісти про своє бачення матеріальної і нематеріальної космічної спадщини України. Це можуть бути відомі і маловідомі діячі, знакові локації, будівлі, музеї, пам’ятники і підприємства, а також ідеї щодо збереження цієї спадщини. Учасники можуть розкривати теми космічних досягнень України, памʼяток та проблем їх збереження, обʼєктів, постатей, історії українського космосу тощо.
До участі в конкурсі «Космічна спадщина UA» запрошують підлітків від 10 до 16 років. Роботи оцінюватимуться у п’яти номінаціях:
– Постер або листівка
– Анімаційний ролик
– Аудіоподкаст
– Оповідання
– Презентація.
Аби взяти участь в конкурсі, потрібно зареєструватися за посиланням і завантажити свою роботу у відповідному полі. Роботи приймаються до 15 грудня включно, а переможців буде оголошено 19 грудня. Вони отримають сертифікати та подарунки від організаторів.
Детальніше про номінації і вимоги до робіт можна прочитати на сторінці конкурсу у Facebook https://www.facebook.com/events/589905073696682 ). Окрім того, там будуть анонси онлайн та офлайн лекцій і майстеркласів у рамках проєкту «Космічна спадщина UA ».
Джерело: rama.com.uaНовини рубріки
Ворожий БпЛА впав та не вибухнув в одному із сіл на Сумщині
27 листопада 2024 р. 12:09
У Сумській клініці, дружній до молоді, можна протестуватися анонімно та безкоштовно
27 листопада 2024 р. 12:01
Уночі ворог атакував Роменщину безпілотниками: є пошкодження
27 листопада 2024 р. 12:01