Сумські біатлоністи пробігли естафети на Кубку IBU

22 грудня 2024 р. 17:43

22 грудня 2024 р. 17:43


На першу стрільбу спортсмени прийшли майже одночасно. Першим і без промахів відпрацював італієць Марко Барале, він же й вийшов на трасу лідером. По одному промаху зробили представник Німеччини Лукас Фратцшер та чех Адам Вацлавік, які вийшли на другому та третьому місцях відповідно. Тарас Лесюк двічі потягнувся за додатковими патронами і в проміжному протоколі після першої лежки став 13-м. Невиправдано довго на стрільбищі був і досвідчений Йоханнес Дале-Шевдаль, який також двічі схибив, пише biathlon.com.ua .

На стійці німець промахнувся, на відміну від суперників, один раз та очолив гонку, а от чех схибив тричі, двічі не закрив мішень і італієць. Норвежець на цей раз був точним і всього на 5 секунд відпустив вперед проміжного лідера. Втім, до передачі естафети Йоханнес обійшов Фратцшера. Третім після стрільбища був італієць Барале, але позицію свою до фінішу етапу втримати не зміг, його обійшов француз. Лесюк, відстрілявшись з одним додатковим патроном, перемістився на 6-ту позицію. На заключному колі Тарас гарно попрацював і передав естафету Денису Насику з Сумщини 4-м.

Практично одночасно на першу стрільбу свого етапу прийшли Йохан-Олав Ботн та Давід Цобель. Німець відпрацював швидше і без промахів, а от норвежець помилявся і використав один додатковий патрон. Чисто відстрілявся й представник Франції Оскар Ломбардо, зайнявши у проміжному протоколі третю позицію. На четвертій залишився українець, хоча Денис і використав додатковий патрон, та свого місця у пелотоні не втратив. На стійці і німець, і представник норвезької збірної схибили по одному разу і знов очоли гонку, хоча Цобель стріляв швидше і заробив собі гандикап у сім секунд. Третя позиція залишилась за французом. Насико помилявся на стрільбі стоячи двічі і перемістився на п’яте місце. Фінішне коло трохи змінило розстановку лідерів: першим естафету передав Ботн, другим німець, на третій позиції залишився француз. Українець відправив у боротьбу Дарину Чалик п’ятою.

Одночасно на перший вогневий рубіж прийшли Сірі Скар та Маріон Візенсартер. Німкеня використала додатковий патрон, але стріляла трохи швидше за представницю Норвегії, тож на друге коло вони пішли практично одночасно. Третя позиція залишилась у Франції, хоча Хлое Шевальє також використала додатковий набій. П’ятою з чистою стрільбою зі стадіону пішла італійка Лінда Цінгерле, шосте місце за собою залишила українка, яка схибила на лежці один раз. На другій стрільбі лідери гонки помилялись, практично підпустивши впритул француженку. Втім, Шевальє не скористалась щасливою нагодою і також використовувала додаткові патрони. Дарина Чалик тричі промахувалась і була буквально на межі потрапляння на штрафне коло, втім, обійшлося, хоча до нашої команди наблизилась шведка Емма Нільссон, яка чисто пройшла цей вогневий рубіж.

На заключному етапі першою, з перевагою у сім секунд, у боротьбу кинулась норвежка Раґнільд Фемштейневік, за нею - німкеня Софія Шнайдер, третьою на старт вийшла француженка Паула Боте. Ірина Петренко отримала естафету п’ятою. Першою лежку чисто та швидко відпрацювала представниця Німеччини, норвежка двічі тягнулась за додатковими патронами і відстала від суперниці майже на 15 секунд. Француженка та італійка Іларія Скаттоло промахнулися по разу і відстань між цими командами дещо скоротилась. Ірина все зробила на відмінно і відірвалась від шведки Енні Лінд, яка так старалась дістати українку, що після стрільби пішла на штрафне коло. Ми розуміємо, що наша спортсменка поки що не набула потрібних кондицій після перелому ноги - звична швидкість до Ірини поки не повернулась.

Остання стрільба так і не дала змоги вийти вперед одному з лідерів. Адже одну секунду навряд чи можна назвати перевагою. Тож у цій естафеті доля першого місця вирішувалась саме на трасі і воно дісталось швидконогій Фемштейневік, тож золото відправиться у Норвегію, друге місце у Німеччини. Третьою прогнозовано стала команда Франції. А от для нашої Ірини Петренко друга стрільба вийшла досить драматичною, адже вона використала на стійці всі додаткові патрони, і все ж п’ятої позиції до фінішу не втратила.

Сьогоднішня естафета обійшлась без інтриги, боротьба в основному точилась між двома збірними: Норвегії та Німеччини. Сама ж гонка була досить швидкою, тож з 24-х команд фінішувало лише 13-ть.

Змішана естафета

1. Норвегія (0+8) +1:06:38,1

2. Німеччина (0+8) +7,1

3. Франція (0+10) +1:13,8

4. Італія (0+8) +1:55,5

5. Україна (0+13) +3:30,8

6. Австрія (2+11) +3:53,0

Останнім стартом в Австрия Обертілліасі стала одиночна змішана естафета, в якій взяли участь представники Сумщини: Руслан Ткаленко та Ксенія Приходько.

Після першої стрільби у десяти секундах зі стадіону вийшло 8-м команд. Першими швидко та без хиб відпрацювали норвежець Ісак Фрей, чех Давид Еліас та німець Ромаан Реєс. Руслан Ткаленко промахнувся двічі і на друге коло вийшов на 13-й позиції з відставанням 24.5 сек.

Другу стрільбу швидше закінчив норвежець, закривши всі мішені з першого пострілу. На другу позицію перемістився француз Гарсія Матьйо, третім естафету передав представник Молдови Максим Макаров. Ткаленко другу стрільбу пройшов без промахів і відправив на трасу Ксенію Приходько 12-ою.

Після першого вогневого у дівчат лідери не змінилися, першу позицію зайняла з чистою стрільбою Марте Кракстад Йохансен, другу - Камілла Бене. А от на третю перемістилась німкеня Штефані Шерер. Ксенія працювала швидко і без промахів, тож підняла команду на 8-му позицію.

Першою на стійку прийшла норвежка, та стріляла з хибами, використавши всі три додаткових, тож її обійшла Бене, яка схибила тільки раз, третьою естафету передала Шерер. Наша Ксенія знов без помилок пройшла вогневий рубіж і відправила Руслана Ткаленка у боротьбу 6-им.

Швидкий Фрей випередив до стрільби француза та, відпрацювавши без промахів, заробив собі перевагу у півхвилини. Гарсія ж «настріляв» два штрафних кола, а тим часом на друге місце у проміжному протоколі перемістився німець, на третє – італієць Патрік Браунхофер. Руслан Ткаленко не допускав промахів і зі стадіону пішов п’ятим.

На стійці Фрей працював дуже швидко, діставши один додатковий та збільшив свою перевагу до 53-х секунд. На друге місце вийшов австрієць Лукас Хаслінґер, третє залишив за собою представник італійської команди. Реєсу не пощастило, він відправився на два штрафних кола. Українець використав два додаткових патрони і естафету передав 6-м.

Йохансен після першого вогневого не втратила перевагу і знов очолила гонку. Навздогін кинулася швидка француженка, третє місце залишилось за представницею Австрії Крістіною Оберталер. Приходько ж на цей раз двічі схибила і втратила одну позицію у проміжному протоколі.

А попереду була остання, вирішальна стрільба. Втім, команда Норвегії, з досить значною для такої короткої дистанції перевагою, не залишала інтриги у тому, хто ж переможе у цій естафеті. Тож Марте Кракстад Йохансен спокійно прийшла на стрільбище, відпрацювала як на тренуванні і побігла за золотом одиночного міксту. За другим місцем відправилась Камілла Бене, яка допустила тільки один промах, і була досить швидкою на трасі. Третьою на фінішне коло побігла представниця Німеччини Штефані Шерер. У такому порядку команди і фінішували.

Ксенія Приходько на останній стійці використала один додатковий патрон і повернула команді шосте місце.

Одиночним мікстом завершився третій етап Кубку IBU в Обертілліасі. І зустрінемося ми зі спортсменами вже під час четвертого етапу у німецькому Арбері після різдвяних свят.

Одиночна змішана естафета

1. Норвегія (0+5) 38:25,8

2. Франція (2+8) +30,5

3. Німеччина (2+8) +1:07,1

4. Чехія (1+9) +1:21,6

5. Італія (2+12) +1:26,6

6. Україна (0+7) +1:37,3

Сумські біатлоністи пробігли естафети на Кубку IBU

Джерело: dancor.sumy.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua