Як і де сумчанам оформити компенсацію за пошкоджене майно

13 лютого 2025 р. 19:05

13 лютого 2025 р. 19:05


Містяни, які постраждали від прильоту шахеда вночі 9 лютого, починають оформлювати документи, аби отримати вплати на відновлення пошкодженого майна. Заступник Сумського міського голови Станіслав Поляков розповідає, що зареєструватись на отримання допомоги для відновлення пошкодженого житла можна у штабі, який працює у школі №29, розташованій недалеко.

Як і де сумчанам оформити компенсацію за пошкоджене майно

Як і де сумчанам оформити компенсацію за пошкоджене майно

“У штабі працюють працівники соціального захисту, які приймають заяви, працівники ЦНАПу, які по Є-відновленню працюють, представники поліції, слідчі, які приймають у рамках кримінального впровадження, працюють, дві організації, “”JERU” і “Людина в біді”, вони приймають за яви на виплату компенсацій по 10800”, – уточнює Суспільному.Суми посадовець.

Після подачі заяви в штабі, говорить Станіслав Поляков, працівники Сумської ради приїжджають до тих, у кого пошкоджено майно та на місці складають первинний акт обстеження, після чого, власники мають подати заявку у “Дії”:
“Ми витягуємо звідтіль інформацію, і з цього моменти ми маємо по закону 30 днів, щоб прийти. Це ми приходимо вже вдруге і складаємо чек-лист. На підставі цього чек-листа детально зазначаються пошкодження — рами, вікна, підлога, стеля, шпалери, тріщини, тинькування”.

За словами Станіслава Полякова, мешканці можуть самостійно відновити пошкоджені вікна або балконні рами: “За самостійне відновлення людина може також податися, у неї, наприклад одне вікно і вона з Є-відновленням не хоче працювати. За квадратний метр вікна середня вартість по Україні – 4400 грн, а балконного блоку 4700 грн. Якщо людина самостійно замовить 2 кв. метри заплатить, за нього 11 тис., ми їй відшкодуємо за ці 2 кв. метри 8800 грн”.

До СМР після цього удару також надходили і заяви про пошкодження автомобілів. Таких було 12, подавали їх власники автівок. На жаль, на сьогодні компенсація за пошкоджену або знищену внаслідок ворожого удару автівку, державою не передбачена.

“Залишилися пошкоджені автівки, ми пояснили людям, що за них ніхто не виплачує, компенсації немає. Їх потрібно людям самим утилізовувати або здавати на метал. А потім йти в поліцію, і відповідно списувати авто, тому, що вони пошкоджені”, – додає Станіслав Поляков.

Після влучання російського “шахеда” 9 лютого у Сумах в автомобільну парковку поряд з багатоповерхівками по вул. ЗСУ у Сумах, за даними Сумської міської ради, виявлено пошкодження в 11 будинках на вул. Збройних Сил України, вул. Заливна, просп. Михайла Лушпи, з яких дев’ять – багатоповерхівки, два – приватні житлові будинки. Загалом у будинках зруйновано та пошкоджено 315 вікон і балконних рам. Комунальники та волонтери закрили 257. Частково такі роботи виконали мешканці.

Як і де сумчанам оформити компенсацію за пошкоджене майно

Джерело: rama.com.ua