Онлайн-заробіток, як вид шахрайства: конотопчанка “віддала” аферистам понад 12 тис грн

11 квітня 2025 р. 10:58

11 квітня 2025 р. 10:58


Лише протягом одного дня до підрозділів поліції Сумської області звернулися чотири громадяни, які постраждали від дій інтернет-шахраїв. Загальна сума збитків склала понад 42 000 гривень.

Мешканка обласного центру натрапила в Інтернеті на оголошення про можливість отримання виплати в розмірі 10 000 гривень нібито від благодійної міжнародної організації . Перейшовши за посиланням, вона ввела особисті дані на фейковому сайті, в результаті чого,втратила 11 085 гривень.

У Конотопі поліція зафіксувала факт шахрайства який стався з 27-річною місцевою мешканкою. Як повідомила жінка, в месенджері ,вона отримала пропозицію дистанційного заробітку, що полягав у виконанні завдань із бронювання готелів. У рамках «співпраці» вона перерахувала грошові кошти на два банківські рахунки на загальну суму 12 227 гривень, які за версією співрозмовників їй повинні були повернути. Проте після оплати зв’язок з невідомою особою зник, а жодних виплат чи прибутку заявниця не отримала.

Житель Тростянця намагався придбати авто через соціальну мережу. Чоловік домовився про «розмитнення», та сплатив 12 303 гривні передплати, після чого зв’язок з продавцем зник, а заявник так і не отримав автомобіль.

У Шостці до 45-річного чоловіка зателефонував невідомий та представився співробітником банку. Співрозмовник повідомив про нібито блокування банківської картки та необхідність зміни ПІН-коду. Довірившись словам шахрая, заявник виконав озвучені вказівки, в результаті чого з його банківського рахунку було списано грошові кошти в сумі 7 300 гривень.

За кожним з фактів у поліції відкрито кримінальне провадження за ст.190 (Шахрайство)Кримінального кодексу України . Проводиться подальша перевірка.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Онлайн-заробіток, як вид шахрайства: конотопчанка “віддала” аферистам понад 12 тис грн

Джерело: konotop.in.ua