Сумський навчально-реабілітаційний центр отримав модульну котельню завдяки проєкту GIZ

12 квітня 2025 р. 17:29

12 квітня 2025 р. 17:29


Це один із кроків у межах довгострокової та послідовної співпраці між Сумською громадою і GIZ, спрямованої на запровадження енергоефективних рішень, що сприяє зміцненню стійкості соціальної інфраструктури та підсиленню нашої спроможності реагувати на виклики воєнного часу.

Сумський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр № 1 є комунальною установою, що забезпечує здобуття початкової загальної середньої та дошкільної освіти та призначений для дітей з особливими освітніми потребами, зумовленими складними порушеннями розвитку (порушеннями опорно-рухового апарату у поєднанні з тяжкими системними мовленнєвими порушеннями чи порушеннями інтелектуального розвитку; порушеннями інтелектуального розвитку у поєднанні з тяжкими порушеннями мовлення, розладами спектру аутизм), у якому функціонує також і дошкільний підрозділ.

У закладі функціонує дев’ять дошкільних груп, виховується 54 дитини із складними порушеннями розвитку. Із них: група середнього дошкільного віку, дві різновікових групи, шість груп старшого дошкільного віку, що відповідає потужності закладу та два класи початкової школи: 16 учнів. Кадровий склад Сумського багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру № 1 налічує 63 працівники, серед яких у початковій школі працює сім педагогічних працівники: п’ять вчителів, два вихователі групи подовженого дня, інструктор ЛФК. Дошкільний підрозділ налічує 35 педагогів: дев’ять вчителів-дефектологів, 19 вихователів, два вчителя-логопеда, практичний психолог, соціальний педагог, інструктор фізичної культури, два музичних керівники.

Зазначене енергоефективне обладнання забезпечить автономне опалення закладу з використанням пелет – поновлюваного біопалива з високим коефіцієнтом тепловіддачі. Для встановлення котельні на території Центру підготовлено спеціальний майданчик, на якому вона буде змонтована й під’єднана до системи теплопостачання.

Директор закладу Ірина КУРИЛЕНКО наголосила на важливості впровадження такого рішення та відзначила низку його переваг: суттєва економія коштів у порівнянні з використанням газу чи електроенергії; автоматизоване управління, яке не потребує постійної присутності персоналу; мобільність та можливість переміщення котельні на інший об'єкт; простота монтажу — без необхідності зведення окремої будівлі; зниження рівня викидів CO2; можливість розширення потужностей за допомогою додаткових модулів, повідомили в мерії Сум.

Сумський навчально-реабілітаційний центр отримав модульну котельню завдяки проєкту GIZ

Джерело: dancor.sumy.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua