вологість:
тиск:
вітер:
Родина, друзі й надія на повернення до нормального життя змушують лікуватися і тренуватися
Про це говорить наш земляк Богдан Некрасов, якого побачив увесь світ на кадрах візиту принца Гаррі до реабілітаційного центру на Львівщині. Саме сьогоднішній день, 19 квітня, Богдан вважає своїм другим днем народження, після того, як минулого року вижив під час страшного обстрілу міста...
Нашого земляка Богдана Некрасова побачив весь світ у кадрах відвідання принцем Гаррі, а точніше - Герцогом Сассекським реабілітаційного центру на Львівщині. (Чому один раз пишуть принц Гаррі, а другий - Герцог Сассекський, розбиратись не будемо. Це складні внутрішні сімейно-спадкові питання найвпливовішої королівської родини Європи. Але від цього популярність і впливовість у світі онука королеви Єлизавети, сина принцеси Діани та короля Чарльза меншою не стала. І сьогодні до діяльності представника цієї династії увага не менша, ніж до багатьох президентів).
Про істрію Герцога Сассекського ми розкажемо далі, а зараз повернемося до нашого земляка, життя і доля якого хвилює багатьох білопільців.
Про страшні події того квітневого дня 2024 року згадують багато білопільців. Тоді ворог скинув на місто понад 30 снарядів. Сотні пошкоджених вікон, десятки зруйнованих будинків. Але найстрашніше — це поранення людей.
Богдан Некрасов того дня був на роботі, у своєму магазині, який добре знають тисячі білопільців і гостей міста. Фактично йому під ноги впав снаряд і розірвався. Богдан зазнав дуже тяжких поранень, і лікарі кілька днів боролися за його життя.
- Для мене цей день, 19 квітня 2024 року став другим моїм днем народження, - говорить Богдан уже фактично через рік після трагедії.
Життя чоловіка вдалося врятувати, але зберегти ногу — ні. Весь рік він проходив лікування: лівава нога, яка теж зазнала ураження, потребувала безлічі операцій. Майже рік Богдан носив на ній апарат Ілізарова для вирівнювання кісток. Лише нещодавно його зняли.
Зараз Богдан проходить лікування і реабілітацію у відомому центрі Superhumans, до цього проходив реабілітацію у Дрогобичі.
— Я вже збився з ліку, скільки операцій мені зробили, — говорить Богдан. — І з кожною поверталася надія на відновлення та можливість максимально адаптуватися до нормального
життя.
У центр Superhumans він потрапив місяць тому. У порівнянні з іншими лікарнями — назва "Super" повністю виправдана: комфортні умови, фахівці найвищого рівня, повноцінні можливості для реабілітації. Персонал уважний і чуйний. Але, як каже Богдан, усе залежить і від тебе: хочеш лікуватися — працюй.
— Саме тут я вперше став на протез і тепер тренуюся з ним. Також продовжую лікування лівої ноги, — ділиться він.
Богдан спілкується з іншими пораненими хлопцями. Усі вони викликають захоплення: кожен пережив втрати, важкі поранення, ампутації. Але завдяки зусиллям лікарів і реабілітологів повертаються до життя. Дехто вже готується до виступів на «Іграх нескорених».
Богдан поділився і враженнями від зустрічі з принцом Гаррі:
— За день до візиту повідомили, що приїде поважна делегація. Але хто саме — не казали. Особливої підготовки не було: лікування продовжувалося в штатному режимі. Лише попросили не фотографувати і не публікувати інформацію до офіційного релізу. Ми не очікували делегацію такого рівня. Сам принц із невеликою командою провів у центрі кілька годин. Обійшов усі приміщення, заходив у палати, спортзал, операційну, привітався з кожним пацієнтом. Я якраз був у протезувальному відділенні і робив перші кроки на протезі. Принц Гаррі підійшов, потиснув руку, підбадьорив і сказав: «Усе буде добре!» Потім ми зробили спільне фото. Це було дуже приємно і зворушливо.
Після візиту життя в центрі продовжилося. А вже наступного дня пацієнти побачили офіційні повідомлення в ЗМІ й змогли розповісти рідним, із ким зустрілися.
— Передаю вітання всім землякам, — каже Богдан. — Дякую за підтримку. Тримайтесь! Бог не дає випробувань, які людина не здатна подолати. Життя — найцінніше, що в нас є.
Записала Н.Калініченко.
А тепер трохи - про важливість цього візиту від медіа, які мають більше інформації.
У центрі Superhumans, перекладається як Суперлюди, у Львові проходять лікування і реабілітацію поранені солдати та цивільні. Центр надає протезування, реконструктивну хірургію та психологічну допомогу безкоштовно.
Про візит члена британської королівської сім'ї оголосили лише після того, як він залишив українську територію.
Відомо, що Букінгемський палац не повідомили про поїздку, оскільки Гаррі більше не є чинним членом королівської сім'ї, вказує видання.
Герцога Сассекського запросила Ольга Руднєва, виконавча директорка центру Superhumans. Гаррі відвідав Superhumans у супроводі чотирьох ветеранів, учасників "Ігор нескорених" (Invictus Games) - міжнародних спортивних змагань у параолімпійському стилі, заснованих Гаррі у 2014 році для участі в спорті постраждалих на війні солдатів.
Ольга Руднєва
Фото:
Укрінформ
Як повідомив представник герцога, поїздка стала частиною його постійної роботи зі сприяння пораненим ветеранам. Він хотів ознайомитись із реабілітаційними послугами, які надають у країні, що активно переживає війну. Гаррі оглянув центр Superhumans, а також зустрівся з пацієнтами і командою хірургів.
Як повідомив засновник центру Андрій Ставніцер, у Львові герцог Сассекський перебував кілька годин. Він також процитував герцога, який зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення росіян це його перший візит в Україну, але "точно не останній".
"Для мене було величезною честю і привілеєм приїхати сюди разом із делегацією Invictus, із деякими з наших спортсменів і учасників Ігор із Великої Британії за останні десять років", - цитує Ставніцер принца Гаррі.
Принц Гаррі також зустрівся з міністеркою у справах ветеранів України Наталією Калмиковою.
У розмові з ВВС Україна Калмикова розповіла деталі зустрічі. Вона подарувала йому кілька українських традиційних ляльок, великодній кошик та вишиванку від ветеранського бізнесу.
"Візит принца Гаррі до України — це не лише прояв особистої підтримки, а й важливий символ міжнародної солідарності з українськими ветеранами та ветеранками. Його щире спілкування — це потужне нагадування, що сміливість та сила духу мають значення не лише на полі бою, а й після повернення з нього", - розповіла Калмикова ВВС Україна. Вона нагадала, що Гаррі вибудував глобальну платформу підтримки ветеранів через Invictus Games.
"Ми вдячні за цю підтримку, яка показує: українські ветерани та ветеранки є частиною великої спільноти, що визнає їхню силу та відданість свободі", - розповіла Наталя Калмикова.
Україна долучилась до "Ігор нескорених" (Invictus Games) 2017 року. Відтоді вона є "життєво важливою частиною" фонду Ігор, зазначив виконавчий директор організації Роб Оуен.
"Цей візит підкреслює ширше зобов'язання фонду підтримувати відновлення та реабілітацію поранених, травмованих і хворих військовослужбовців та ветеранів, навіть у найскладніших умовах", - підкреслив він.
Сам герцог Сассекський прослужив у британській армії 10 років. На фото візиту видно, як Гаррі, одягнений у куртку з назвою його фонду "Ігри Нескорених" (Invictus Games Foundation), розмовляє з пораненими українськими ветеранами.
Як пише Telegraph, візит герцога, який нині мешкає в Каліфорнії, можна розглядати як послання президенту США Дональду Трампу, який неодноразово критикував українського лідера Володимира Зеленського та хоче перезавантажити відносини з Росією.
Коли 24 лютого 2022 року Володимир Путін почав повномасштабну війну проти України, герцог та герцогиня Сассекські засудили вторгнення і заявили, що "стоять на боці народу України". Гаррі став другим членом королівської сім'ї, який відвідав Україну після Софі, герцогині Единбурзької, яка побувала в Києві минулого року.
У березні британський монарх Чарльз ІІІ підтримав президента України після його скандальної зустріччі з президентом США Дональдом Трампом в Овальному кабінеті Білого дому. Чарльз тепло привітав Зеленського у своєму маєтку Сандрінгем у Норфолку за кілька днів після безпрецедентної події.
Співвласник TIS Ставніцер відкрив під Львовом перший центр протезування і реабілітації Superhumans. Про відкриття цього центру розповідає Журнал Форбс. У Винниках поблизу Львова 14 квітня офіційно відкрили перший корпус Superhumans – клініки протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни. Засновник проєкту – співвласник компанії TIS Андрій Ставніцер.
Ключові факти
Центр побудували за три місяці на базі шпиталю. Проєктуванням займалася архітектурна студія Savytskyy Design спільно з PeLe Engineering. Будівництвом – компанія «Жовква». Центр матиме два блоки. Перший – це лабораторія протезування. Там виготовлятимуть біонічні протези за індивідуальними мірками пацієнта.
Наступний блок – сам центр реабілітації, а також центр ерготерапії. Повністю будівництво планують завершити восени.
«Сподіваємося, що до кінця року доробимо палатний фонд і хірургічне відділення. А також освітній центр, – каже СЕО Superhumans Ольга Руднєва. – Ми не можемо запротезувати
більше, якщо в нас мало рук, які знають, як протезувати».
У центрі зможуть лікувати 3000 людей на рік. Наразі лікування вже проходять понад 20 пацієнтів, а в листі очікування – ще 130 людей. Щоб стати пацієнтом, потрібно заповнити заявку на сайті Superhumans.
Фото:
Укрінформ
Наразі штат медичних працівників становить 40 осіб, але він буде збільшений до 120. Все лікування відбувається безкоштовно для пацієнтів за гроші виключно міжнародних донорів.
«Це не лікарня. Це центр повернення втрачених можливостей, – каже СЕО Superhumans Руднєва. – Ми хочемо, щоб люди виходили звідти з показниками кращими, ніж до травми».
Вартість будівництва першого блоку центру – $3 млн. Серед донорів Superhumans – американський громадський діяч і бізнесмен Говард Баффет (він надав проєкту $16,3 млн), фонд Річарда Бренсона Virgin Unite, компанії Cargill, Payoneer, Freedom Finance, Loro Piano, Mastercard, SD Capital та інші.
Superhumans підписав ексклюзивний договір із британською компанією Open Bionics, яка виготовляє біонічні протези. Постачальником обладнання є німецька компанія зі столітньою історією Ottobock. Планується відкрити п’ять подібних центрів в інших регіонах України. Наступним містом може стати Харків.
«Superhumans – це наш спосіб віддячити військовим. Це найважливіший проєкт, який я роблю у своєму житті», – заявив Ставніцер.
Superhumans Center – це проєкт, створений за ініціативи співвласника компанії TIS Андрія Ставніцера та члена наглядової ради TIS Філіппа Грушка. СЕО Superhumans – Ольга Руднєва, багаторічна керівниця благодійного фонду «АнтиСнід» в Україні.
Фото:
Укрінформ
До складу правління клініки входить перша леді України Олена Зеленська. До борда проєкту долучилися CEO та засновник фонду родини Річарда Бренсона Virgin United Джин Оельванг, кінорежисерка, актриса й активістка Труді Стайлер разом зі своїм чоловіком, світовою зіркою Стінгом, голлівудський актор Лієв Шрайбер та Мік Ебелінг, відомий американський винахідник й інноватор, засновник компанії Not Impossible Labs. До медичної ради увійшли Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України, американський черепно-лицевий хірург Пітер Костянтино, Олексій Башкірцев, кандидат медичних наук, кардіолог, головний лікар Edem Clinic.
Клініка побудована на базі діючого військового госпіталю. Команда Ставніцера бере в лізинг один із корпусів будівлі, реконструює та обладнує його. Клініка фокусуватиметься на протезуванні дорослих і дітей, хірургічних операціях із реконструкції та відновлення понівечених частин тіла або обличчя, лікуванні посттравматичних розладів.
Інформація та фото з відкритих Інтернет-джерел та журналу «Форбс».

Новини рубріки

Сумські поліцейські затримали наркоторговця
19 квітня 2025 р. 18:50

У Конотопі створили Великодні інсталяції та провели благодійний ярмарок
19 квітня 2025 р. 18:29

Ще 277 воїнів повернулися додому з російського полону
19 квітня 2025 р. 18:23