вологість:
тиск:
вітер:
Посівний календар на травень 2025: в які дні краще працювати на городі і в саду
Місячний календар на травень допоможе господарям краще спланувати садово-городні роботи та обрати сприятливі періоди для посіву, пересаджування й догляду за рослинами.
Про сприятливі та несприятливі дні у травні для догляду за різними рослинами розповідаємо в інформації.
Що сіяти та висаджувати у травні
У травні вибір культур для вирощування дуже великий. Для відкритого ґрунту підходять не тільки традиційні овочі, а й квіти, зелень і навіть саджанці кущів і дерев.
Наприклад, гарбузи, огірки, помідори ростуть добре, якщо їх посадити в теплу, підготовлену землю. Картоплю й моркву краще висівати у дні спадного Місяця, коли енергія зосереджена внизу, біля коріння.
Зелень: кріп, шпинат, петрушку, кінзу - можна висівати кілька разів протягом місяця. Цибулю на перо також висаджують у першій половині місяця.
Серед квітів популярні гладіолуси, чорнобривці, айстри та петунії. У цей період також можна висаджувати і саджанці плодових дерев, якщо весняні заморозки вже минули.
Фази Місяця у травні та їх вплив на посадки
1-3 травня (зростаючий півмісяць) - найкращий час для посіву зелені: салату, шпинату, кропу й петрушки. Також можна висаджувати розсаду капусти, огірків і перцю. Обов’язково проведіть полив і внесіть підживлення.
4 травня (перша чверть) - вдалий день для висадки томатів, гарбуза й кабачків. Молоді рослини потребують рясного поливу. Добре працюють органічні добрива.
5-11 травня (зростаючий опуклий Місяць) - час сіяти квасолю, гарбузи, огірки, а також висаджувати розсаду перцю, баклажанів та помідорів. Варто додати мінеральні добрива для активного росту.
12 травня (повний Місяць) - утримайтесь від посадкових робіт. Цього дня краще розпушити землю, видалити бур’яни та зібрати лікарські трави.
13-19 травня (спадаючий опуклий Місяць) - сприятливий період для висівання моркви, буряка й картоплі. Також проведіть проріджування сходів, підгортання рослин та обрізку сухих гілок.
20 травня (остання чверть) - ідеальний день для перекопування ділянки та боротьби з бур’янами. Проводьте обрізку на кущах малини та смородини. Можна підготувати нові місця для посадки.
21-26 травня (спадаючий півмісяць) - гарний час для посадки картоплі, цибулі та редьки. Не забудьте обробити рослини проти шкідників і полити грядки, замульчувавши ґрунт.
27 травня (молодик) - посадки не рекомендуються. Присвятіть день плануванню, відпочинку, підготовці інструментів і розпушуванню землі.
29-31 травня (зростаючий півмісяць) - можна знову сіяти зелень та скоростиглі овочі. Вдалий період для висадки розсади квітів. Рослини вдячно приймуть органічне підживлення.
Догляд за рослинами
Посадка - лише перший крок до багатого врожаю. У травні слід активно працювати з ґрунтом: його треба рихлити, мульчувати, підживлювати органічними або мінеральними речовинами. Особливо ефективними такі роботи є у періоди між 5 і 26 травня , коли рослини активно засвоюють вологу та поживні елементи.
Не забувайте про захист культур. Тепло активізує шкідників - тлю, колорадського жука, грибкові захворювання. Для профілактики використовуйте біопрепарати, золу, настої з натуральних інгредієнтів.
Крім того, у травні доцільно формувати крони кущів та винограду, обрізаючи зайві та сухі гілки - найкраще це робити під час спадного Місяця.
Коли краще не садити і які дні найбільш сприятливі
Навіть найсприятливіший сезон має свої винятки. Наприклад, у дні повні ( 12 травня ) та молодика ( 27 травня ) краще утриматися від будь-яких посадок і пересаджувань. У ці дні краще планувати подальші дії або виконувати легкі роботи, що не стосуються безпосереднього контакту з рослинами.
З іншого боку, майже весь період з 1 по 11 травня , а також 29-31 травня , вважається ідеальним для висаджування більшості культур.
