вологість:
тиск:
вітер:
У Сумах відбулась зустріч з поетами, яким довелось взятися за зброю
У читальному залі Центральної міської бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка відбулася надзвичайна творча подія — зустріч із поетами Богданом Назаренком та Ігорем Назаренком. Головні учасники: киянин Богдан НАЗАРЕНКО — письменник, військовослужбовець і автор збірки «П’ятнадцять місяців війни» і наш земляк, журналіст і поет Ігор НАЗАРЕНКО.
Зі своїми віршами виступали інші сумські автори, які також дотичні і до поезії, і до війни. Таким чином, спонтанно виник такий собі поетичний форум години на дві. Утримаємось від цитування віршів, бо було їх багато, а тематика поезії вічна. Це, звичайно, кохання-розлука, роздуми про сенс і мету життя, побратимство, майбутнє дітей і долю світу. Гумор, іронічна поезія – куди ж без цього позитивного поштовху! Але ж все, про що нині говорять поети – на тлі війни, чи війною підкреслено і обумовлено. Деякі вірші Богдана Назаренка здаються схожими на витримані й лаконічні репортажі, хоча побудовані за всіма канонами віршування. Просто почуття, думки, розуміння реалій там є щирі і справжні, але позбавлені пафосу.
Ігор Назаренко також торкається фундаментальних, світоглядних тем іноді навіть, через містику, але насправді, в нього все зрозуміло – і про “сльози Мадонни”, про дитячий світ, який прихований від дорослих і серйозних батьків, а також один з останніх віршів – про трагічний Великдень в Сумах.
Тепер – про учасників зустрічі, точніше, про те, що вони розповіли про себе. Богдан Назаренко розповідав, що до повномасштабної війни, в армії не служив, працював державним службовцем: “На другий день війни вивіз сім’ю у Львівську область, пішов сам в Дрогобичі у військкомат. Там вступив до лав НГУ. З січня 2023 року в Харкові, штурмова бригада “Спартак”, трохи Запоріжжя. Спочатку я був стрільцем, потім помічником гранатометника, потім став командиром екіпажу БМП». Віршував ще в шкільні роки, та ось під час війни відбулося таке: “На одному з постів я стояв, і прийшла космічна доріжка, Боженька постукав мені, чи в серце, чи в голову, за добу я написав десь вісім віршів. Почав їх потихесеньку викладати у ФБ, вони почали заходити людям. Почали писати коментарі, лайки ставити, і воно так почалося”. На цей час вже видана невеличка збірка, до якої відібрано 37 віршів.
Ігор Назаренко у перші дні повномасштабного нападу приєднався до сил тероборони Сумщини. Вірші почав писати ще в молоді роки, але війна виявилась додатковим стимулом до творчості.
Як було сказано, до поетичних читань долучились ще люди, які прийшли на цю зустріч як гості. Це Віктор КУЗЬМЕНКО, також боєць тероборони, наш “Трубач Незалежності”, відомий тим, що грав гімн України в той час, коли вороги вовтузилися вже на околицях міста. Олександр ДЕРБІЛОВ (Дерба) – майстер спорту і “поет-гранатометник”, про якого ми також писали. Він прочитав вірш, присвячений Дню Міста 2022 року. До того ж запам’ятався афоризмом, який є доречним до всіх аспектів життя: “Якщо хочеш жити – можна й камінь пробити, якщо лиш міркуєш – навіть не посмакуєш”. Тут і підсумок, і передбачення, чи не так?!
Змістовне вийшло спілкування, повітряні тривоги, на щастя, не завадили.

Новини рубріки

Медичні сестри Шостки приймали вітання з професійним святом
12 травня 2025 р. 17:04

За I квартал НСЗУ сплатила лікарням Сумщини понад 1,2 млрд: кому найбільше
12 травня 2025 р. 17:02

Росіяни на вихідних кілька разів атакували Велику Писарівку: є пошкодження
12 травня 2025 р. 17:02