вологість:
тиск:
вітер:
Як вибрати дерев’яний брус
Для будь-яких будівельних робіт доводиться купляти дерев’яний брус. Звісно, краще обирати сухий струганий брус , оскільки він ідеально підходить для різних робіт, та у майбутньому з ним не виникне ніяких непередбачуваних моментів. Як вибрати брус та як його підготувати для використання читайте нижче.
П’ять порад для вибору якісного дерев’яного бруса
Для початку слід визначитися для яких цілей вам потрібен брус. Зазвичай, брус обирають для каркаса, підлоги, даху або виготовлення меблів. І ось основні поради:
- Порода дерева: хвойні або листяні. Хвойна деревина найбільш доступна, вона легка в обробці та ідеально підходить для переважної більшості будівельних робіт. Листяні більш міцні, при цьому вони й дорожчі. Як правило, з них виготовляють меблі.
- Сорт деревини: перший, другий, третій і нижче. Перший – найбільш якісний, майже немає сучків, тріщин та дефектів. У другому сорті є незначна кількість тріщин та сучків. Підходить для загальних робіт. У третьому сорті є багато різних дефектів, тому таку деревину краще використовувати для тимчасових конструкцій.
- Вологість: сухий (8-12% вологості), сирий (свіжеспиляний) має понад 20% вологості. Для внутрішніх робіт категорично заборонено використовувати вологий брус. Для зовнішніх допускається незначне перевищення вологості.
- Геометрія: брус має бути рівним, однієї товщини та ширини. У якісного бруса мають бути відсутні тріщини та синява.
- Тип обробки: струганий і неструганий брус. Струганий брус гладкий і вже оброблений. Він дещо дорожче. Неструганий або будівельний вимагає додаткової обробки.
Практичні поради з використання дерев’яного бруса
З дотриманням цих простих рекомендацій ваші конструкції будуть більш міцними та довговічними.
- Брусу треба “відлежатися”: не слід монтувати брус одразу після придбання, особливо це стосується сирого бруса. Він має адаптуватися протягом кількох днів до температури та вологості. Так ви уникните тріщин та скручування бруса після монтажу.
- Перш ніж кріпити брус, отвори треба просвердлити. Інакше є ризик, що дерево потріскається. Обов’язково це слід виконувати з твердим та сухим брусом.
- Обробляйте брус антисептиком. Робити це слід до встановлення. Звертайте особливу увагу на торці, бо саме вони найшвидше вбирають вологу. Антисептик захищає не тільки від вологи, але й від грибка та жучків.
- Не зайвим буде використання вологоміра: навіть якщо візуально вам здається, що брус сухий, вологість все одно слід перевірити.
- Якщо деревина буде під прямими сонячними промінями, то варто захистити її від ультрафіолету. Це робиться за допомогою спеціальної олійки, лаку або фарби від УФ. Без захисту деревина потріскається, посіріє та втратить вигляд.
- При монтуванні залишайте компенсаційні зазори. Достатньо 5-10 міліметрів, щоб деревину не повело під час температурного або вологісного розширення бруса.
Придбати та підібрати завжди якісні матеріали ви можете у DREVO. Окрім цього, в магазині вам нададуть професійну консультацію та детальну інформацію щодо товару.
Реклама

Новини рубріки

Військовий із Роменської громади серед звільнених сьогодні з полону РФ
24 травня 2025 р. 22:02

Четвертий “Кубок на честь ЗСУ” з футболу здобули білопільці
24 травня 2025 р. 22:02

Стало відомо про звільнених із полону жителів Білопільської та Юнаківської громад
24 травня 2025 р. 21:38