вологість:
тиск:
вітер:
Фестиваль «Медіасвіт веде у Всесвіт» відзначає переможців, серед яких і конотопці
Завершився фестиваль шкільних медіа та юних журналістів Сумщини «Медіасвіт веде у всесвіт», який щороку проводить кафедра журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ за підтримки ГО «Сумський прес-клуб» і Сумської обласної організації Національної спілки журналістів України.
СПОЧАТКУ ВЧИЛИСЯ
«Варто зауважити, – говорить співголова журі, голова ГО «Сумський прес-клуб» Алла Федорина , – коли ми говоримо про щорічний Фестиваль, то слід розуміти, що рік у фестивалю специфічний – це не звичний календарний, а навчальний рік. Оскільки ж останній добігає кінця, то, як завжди о цій порі, підсумовує свої конкурси і Фестиваль.
Позитивно, що нинішній «Медіасвіт» розширив рамки традиційного навчання: замість попередніх онлайн-уроків відкрита Школа, яку ми назвали «Абетка медіаграмотності та журналістики». В ній відбулося дев’ять спілкувань на різні теми, а в підсумку найактивніші учасники – їх виявилося 12 – отримали сертифікати обласної організації НСЖУ та Сумського прес-клубу про те, що прослухали навчальний курс Школи. На жаль, заняття відбувалися у онлайновому форматі, але сподіваємося, що прийде час (хай він буде чимшвидшим!), коли ми зможемо працювати і очно».
Організатори Фестивалю планують навчання в Школі й наступного року.
ПОДАРУНКИ – ВСІМ КОМАНДАМ
Сумно, але загальна кількість шкіл-учасників зменшилася: ковід і війна дезорганізували шкільні процеси. Проте є стійкі колективи, які працюють за будь-яких умов і – перемагають.
Практично всі учасники отримають більші чи менші відзнаки, книги та подарунки від організаторів, партнерів фестивалю. А ще – сувеніри від Джунічі Коваки . «Це – головний редактор япономовного щомісячника з питань безпеки харчових продуктів і життя «Safety of Our Food and Life», очільник Японського фонду майбутніх поколінь, – розповідає голова організаційного комітету Фестивалю, завідувач кафедри журналістики та філології СумДу і голова обласної організації Національної спілки журналістів Володимир Садівничий . – Наш колега надзвичайно шанує діяльність українських журналістів і співпрацює з НСЖУ. Презенти фестивалівцям – його приватна ініціатива».
ГОЛОВНЕ – ПРО ПЕРЕМОЖЦІВ
У номінації «Краща шкільна газета» , як і минулого року, перемогу здобуло видання «Інтерсвіт» КЗСОР Конотопського обласного академічного ліцею «Лідер». Воно стало першим і в номінації «Кращий тематичний випуск шкільної газети» . Саме цей тематичний випуск отримав спеціальну відзнаку Товариства польсько-української взаємодії «Контакт» (Польща, м. Глівіце), вже кількарічного партнера фестивалю «Медіасвіт веде у всесвіт», за краще число газети, спрямоване на популяризацію української мови як чинника національної ідентичності, безпеки, конкурентоспроможності. Колектив нагороджено премією голови Товариства Богуслава Леська.
За «Дебют у створенні тематичного випуску шкільної газети» диплом отримало видання Слобідського ліцею Буринської міської ради Сумської області «Літературне перевесло».
У номінації «Кращий автор шкільного видання» переможцем стала Олександра Костюченко з газети «Інтерсвіт» Конотопського ліцею «Лідер»». Друге місце зайняв Захар Почепцов , учасник гуртка «Журналістика» КПНЗ «Охтирський міський центр позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді». Третє – у Єгора Шешені з газети «Інтерсвіт». Окрім відзнак оргкомітету, ці три номінанти отримують грамоти та подарунки Сумського прес-клубу.
Кращим автором відеосюжету визнано Івана Веретенника , який долучився до фестивалю як школяр – дописувач Ямпільського інформаційного агентства, але через обставини, нав’язані війною, продовжив участь уже як ліцеїст Конотопського «Лідера». Зразу повідомимо, що Іван переміг і в індивідуальному конкурсі юних авторів імені Василя Чубура. Хлопець має добрі задатки та бажання йти в журналістику, тож порадимо йому опановувати ази, а згодом, у виші, й засади фаху, аби досягти професійних успіхів. А премією за нинішні успіхи Івана відзначає обласна організація НСЖУ.
Іван Веретенник
Аби завершити тему конкурсу юних авторів імені Василя Чубура, варто сказати про зовсім несподіваних учасників. Цілком не за правилами, але весело та винахідливо відгукнувся на нього жартівливим ігровим роликом «Штучний інтелект – добре, а свій – краще!» 3Д-театр (Дорослий+Дитина=Довіра) Конотопського обласного ліцею «Лідер». Тому журі скористалося своїм правом на особливі відзнаки та нагородило театр грамотою за креативність у вирішенні теми.
У номінаціях «Краща шкільна відеопередача» та «Краща тематична шкільна відеопередача» перемогла давня учасниця фестивалю, студія «Малюкульки» Конотопського ліцею «Лідер».
І знов говоримо про спеціальну відзнаку Товариства польсько-української взаємодії «Контакт», яке нагородило студію «Малюкульки» за цикл передач «Мова Дружби. Мови друзів», відзначивши увагу колективу до важливої теми мовної ідентичності й патріотичне ставлення до рідної мови. Також студія отримує премію голови Товариства Богуслава Леська.
І – РАДІОВІДКРИТТЯ!
Про кращу радіопередачу мова окрема. З цією номінацією на Фестивалі завжди було сутужно. Попри сучасні технічні можливості та, здавалося б, масове володіння всілякими гаджетами, школярі до радіо не тягнулися. І ось цього року маємо подарунок, який потішив усіх членів журі – в Охтирці з’явилася Медіастудія «Новинар і Я»!
Юна збірна команда КПНЗ «Охтирський міський центр позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді» під керівництвом викладачки гуртка журналістики Ліни Меркульцевої почав створювати свою новинарію. У тому, аби передача була почута, допомогла ТРК «Охтирка», яка надала дітям прямий ефір. Дякуємо охтирським радійникам. Колеги-медійники, беріть приклад! Нарікати на проблему з кадрами, звісно, легше, аніж допомагати зростанню цих кадрів, але давайте намагатися!
За створення радіопрограм для школярів студію «Новинар і Я» нагородив дипломом і премією партнер Фестивалю – німецький Інституту демократії, засобів масової інформації та культурного обміну (IDEM), очолюваний Ульріке Бутмалою.
ПОДЯКИ ВЗАЄМНІ
Традиційно дипломи «За сприяння розвитку дитячої творчості» отримали керівники навчальних закладів і гуртків, що взяли участь у конкурсі шкільних медіа, та медійники, які знаходять юні таланти. В свою чергу добре слово про фестиваль сказали керівниця гуртка «Журналістика» КПНЗ «Охтирський міський центр позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді» Ліна Меркульцева, керівниця шкільного пресцентру «Інтерсвіт» КЗСОР Конотопський обласний академічний ліцей «Лідер» Ірина Романова та інші.
На підсумковій онлайн-зустрічі і організатори, і члени журі подякували юним медійникам і їх керівникам, побажали успіхів і висловили впевненість, що наступного року вони знову стануть учасниками Фестивалю.
Інформація “Медіакола”

Новини рубріки

На Роменщині попрощалися із захисниками Андрієм Цегельником та Богданом Сайком
25 травня 2025 р. 22:55

У Сумах горіла багатоповерхівка
25 травня 2025 р. 22:54

На початку тижня очікуємо на Сумщині пориви вітру та короткочасні дощі: прогноз погоди
25 травня 2025 р. 22:47