На Сумщині за перше півріччя цього року зареєстровано 158 хворих на кліщовий бореліоз

09 липня 2025 р. 20:14

09 липня 2025 р. 20:14


Про це повідомила Ірина Купрієнко – головний державний санітарний лікар Сумської області.

Для порівняння, за аналогічний період минулого року в Сумській області зафіксовано 116  випадків хвороби Лайма (або кліщового бореліозу). Найвищі показники захворюваності зареєстровані у Сумському та Роменському   районах — на них приходиться більше половини   всіх зареєстрованих випадків цієї хвороби.

Про перші симптоми кліщового бореліозу  розповідає головний державний санітарний лікар Сумської області Ірина Купрієнко:

«На місці укусу кліща  через 3-32 доби з’являється невелика червона випукла пляма – еритема, далі вона збільшується у розмірах, тому її називають мігруючою еритемою. Пляма, як правило, має характерний вигляд. Центр її може залишатися червоним, а навколо червоного центру можуть з’являтися кілька кілець (виглядають як бичаче око або мішень). Мігруюча еритема не викликає сверблячки і не болить. Потім може  з’явитися лихоманка, головний біль,  біль у м’язах. Далі клінічні прояви наростають: вражаються  органи опорно – рухової системи, серцево – судинної, нервова. Клінічні прояви у кожної людини різні. Головне, якщо людина помітила в’ялість, нездужання, і це пов’язано з укусом кліща, то потрібно звертатись до сімейного лікаря. Хвороба Лайма  виліковна, але в запущеній формі вона  може призвести до летальних випадків».

Не існує стовідсоткової гарантії не захворіти від укусу кліща. Щоправда, є поради, які значно знизять ризики. Кліщі живуть у високій траві, кущах та на листках дерев. Плануючи відпочинок на природі, потрібні відповідно одягатися. Якомога більше слід захистити відкриті ділянки тіла. Треба пам’ятати: кліщі добре помітні на світлому одязі. Потрапивши на тіло людини, кліщі рухаються знизу до гори і досить повільно. Тому, після прогулянки, слід ретельно оглянути тіло.

Укус кліща – практично не відчутний. Це пов’язано з тим, що він вприскує знеболюючу речовину. Кліща бажано  видалити якомога швидше після укусу, тоді він не здатен передати інфекцію.

Під час прогулянки, де можлива зустріч з кліщем, використовуйте спеціальні репеленти, куплені лише в аптеці, на цьому наголосила Ірина Купрієнко.

На Сумщині за перше півріччя цього року зареєстровано 158 хворих на кліщовий бореліоз

Джерело: sumypost.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua