вологість:
тиск:
вітер:
Данило Лакоза з шосткинської школи №1 поділився секретами успіху на НМТ і планами щодо вступу
Учні Шосткинської школи №1 мають привід для гордості: їхній 11-класник, Данило Лакоза , продемонстрував винятковий результат на Національному мультипредметному тесті, отримавши максимальні 200 балів одразу з двох предметів. Це досягнення, за його словами, стало можливим завдяки систематичній та наполегливій праці протягом усіх 10 років навчання.
Данило обрав для складання НМТ українську мову та літературу, математику та історію України. Хоча обов'язковими були три предмети, четвертим він обрав українську літературу, адже, як він пояснив, мав "більшу базу підготовки" в цьому напрямку. І це рішення виявилося правильним: "На 200 балів я сподівався, звісно", – зазначив Данило, хоча й усвідомлював, що "могло бути все, що завгодно".
На думку Данила, самі тести були, в принципі, легкими, за винятком "деяких таких спірних" завдань. Саме такі моменти могли вплинути на результат з математики, де бал виявився трохи нижчим, ніж очікувалося. З історії також було дві помилки, що дало 194 бали – "гарний результат". Він приділив більше уваги мові та літературі, що, безумовно, зіграло ключову роль у його блискучому результаті.
Під час тестування Данило свідомо вирішив ще раз "переглянути всі відповіді", аби переконатися в їхній правильності. Хоча це і забрало час, який міг бути використаний на складніші завдання з математики, це забезпечило йому впевненість та високий бал.
"Без репетиторів до історії я готувався, до математики на уроках", – розповів він. Головний секрет, за словами його вчительки української мови Інни Андрущенко , полягає в системній роботі та наполегливості протягом усіх років навчання.
"Шкільну програму, починаючи з п'ятого класу, він завжди ретельно вивчав", – зазначила педагогиня. З 5-го класу Данило активно брав участь у різноманітних мовознавчих конкурсах, посідаючи призові місця. У 6-му класі він зайняв друге місце у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу літературно-мовного імені Тараса Шевченка, а в 7-му класі став переможцем другого етапу Олімпіади.
Навіть під час карантинів і війни, коли конкурси призупинялися, вчителі підтримували його прагнення до знань, залучаючи до марафонів з української мови та інтернет-олімпіад. Великий внесок у його підготовку, зробила вчителька української літератури Наталія Миколаївна Приткова, яка, на жаль, вже пішла з життя. Завдяки цій системній підготовці Данило минулого року посів третє місце у фінальному етапі Олімпіади з української мови та літератури, будучи єдиним представником Сумської області, хто здобув призове місце.
Вчителі відзначають, що з Данилом "завжди було дуже легко працювати", він "прислухався до найменших дрібниць" і був "титаном праці". Навіть під час хвороби, він продовжував надсилати роботи. Педагогиня підкреслила важливість читання великої кількості літератури для опанування мовного матеріалу, адже завдання НМТ можуть включати рідковживані фразеологізми, з якими Данило був знайомий завдяки олімпіадній підготовці.
Данило поділився прикладом "легкого" для нього завдання на НМТ – дібрати український відповідник до іншомовного слова. Йому попалося слово "легітимний" (законний), тоді як в іншій сесії було слово "лапідарний" (стислий), що для багатьох виявилося складнішим.
Данило планує пов'язати своє майбутнє з мовознавчим напрямом. Він розглядає вступ до Київського національного університету імені Шевченка на спеціальність "Українська мова, література та західноєвропейські мови". Це дасть йому можливість поєднати глибоке вивчення рідної мови та іншомовних.
Майбутній студент бачить себе в різних сферах: науковій, викладацькій, журналістській. Знання кількох мов також відкриває двері для роботи на дипломатичній арені чи в міжнародних компаніях. Вчителі впевнені, що його працьовитість і самодисципліна дозволять йому досягти успіху в будь-якому обраному напрямку.
За словами Інни Андрущенко її тішить думка про те, що такий талановитий юнак залишається в Україні, залишається вірним сином Батьківщини.

Новини рубріки

Ситуація на лінії фронту на Сумському напрямку 11 липня
11 липня 2025 р. 22:38

Ситуація на лінії фронту на Сумському напрямку 11 липня
11 липня 2025 р. 22:30