Примушували пацієнтів платити за безкоштовне лікування: на Сумщині викрито завідувача відділення та двох лікарів

23 червня 2026 р. 10:09

23 червня 2026 р. 10:09


За процесуального керівництва Окружної прокуратури міста Суми на вимаганні та одержанні неправомірної вигоди викрито завідувача та двох лікарів одного з відділень КНП «Сумська обласна клінічна лікарня» (ч. 1 та ч. 3 ст. 368 КК України).

Попри те, що проведення лікування та здійснення оперативного втручання мали бути безкоштовними, зазначені медики, користуючись вразливим станом пацієнтів, примушували їх оплачувати свої послуги.

У ході слідства встановлено 12 пацієнтів, які на протиправне прохання лікарів перераховували їм кошти. За біопсію пацієнтка сплатила лікарю 4 тис. грн, оперативне втручання обходилось пацієнтам від 9 тис. грн до 15 тис. грн.

Загалом під час обшуків за місцями проживання та роботи медиків правоохоронці вилучили мобільні телефони, чорнові записи, грошові кошти в загальній сумі близько 47 тис. доларів США, 21 тис. євро, 542 тис. грн.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Сумського РУП ГУНП в Сумській області у взаємодії з УСБУ в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.

Примушували пацієнтів платити за безкоштовне лікування: на Сумщині викрито завідувача відділення та двох лікарів

Примушували пацієнтів платити за безкоштовне лікування: на Сумщині викрито завідувача відділення та двох лікарів

Джерело: shostka.info

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua