Мера міста з Конотопщини підозрюють у службовій недбалості зі збитками на 124 млн грн

23 червня 2026 р. 18:57

23 червня 2026 р. 18:57


СБУ та Нацполіція викрили міського голову у Конотопському районі на службовій недбалості, яка спричинила збитків на 124 млн грн.

Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили на службовій недбалості з багатомільйонними збитками одного з міських голів у Конотопському районі на Сумщині.

За матеріалами справи, посадовець без необхідної проєктної документації та відповідних погоджень і дозволів організував розчистку і поглиблення дна місцевих річок.

До проведення несанкціонованої санації водоймищ міський голова залучив дві підконтрольні йому місцеві приватні структури.

Внаслідок цих незаконних днопоглиблювальних робіт, проведених з грубим порушенням норм чинного природоохоронного законодавства України, з водоймищ було незаконно видобуто майже 13500 м3 корисних копалин.

За висновками  комплексної судової інженерно-екологічної та економічної експертизи, через такі дії міського голови навколишньому природному середовищу спричинено 124,4 млн грн збитків.

Наразі посадовцю повідомлено про підозру в службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України).

Зловмиснику загрожує до пʼяти років позбавлення волі.

Триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності усіх осіб, ймовірно причетних до кримінального правопорушення.

Викрили та задокументували протиправну схему співробітники Управління Служби безпеки України в Сумській області спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Сумської обласної прокуратури, повідомляє Управління СБ України в Сумській області.

Мера міста з Конотопщини підозрюють у службовій недбалості зі збитками на 124 млн грн

Джерело: sumypost.com