вологість:
тиск:
вітер:
На Сумщині зареєстровано перший у цьому році випадок дирофіляріозу: з ока жінки дістали 9-сантиметрового паразита
У Сумах зареєстровано перший у 2026 році випадок небезпечного паразитарного захворювання — дирофіляріозу. Постраждала — жінка середнього віку, яка звернулася до медиків через набряк обличчя та повіки.
Про це повідомила Ірина Купрієнко – головний державний санітарний лікар Сумської області.
У кінці травня жінка звернулася до сімейного лікаря зі скаргами на набряк лівої повіки та обличчя. Її госпіталізували до терапевтичного відділення КНП «Клінічна лікарня №5» СМР з діагнозом «алергічний контактний дерматит».
На початку червня стан пацієнтки різко погіршився. З’явився різкий біль в оці, сльозотеча . Одразу жінка звернулася до очного травмпункту Сумської обласної клінічної лікарні. Під час операції лікар-офтальмолог видалив із її ока гельмінта (дирофілярію) завдовжки 9,6 см.
Діагноз «Дирофіляріоз» було підтверджено в мікробіологічній лабораторії ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ». На сьогодні жінка почуває себе добре.
Хвора людина не є небезпечною для оточуючих. Зараження від людини до людини неможливе.
У 2025 році на Сумщині виявлено 3 випадки дирофіляріозу.
Джерело: shostka.info
Новини рубріки
Україна та росія провели новий обмін полоненими: додому повернулися 160 захисників
26 червня 2026 р. 15:35
Частина Сум на два тижні залишиться без гарячої води: назвали причину
26 червня 2026 р. 15:35
Ще 160 українських захисників повернулися з російського полону
26 червня 2026 р. 15:28