вологість:
тиск:
вітер:
Наші вдома: з полону повернули двох захисників із Ворожби Олександра Мінченка та Руслана Кальченка
Для родин Мінченків та Кальченків сьогоднішній день став справжнім святом. Після понад чотирьох років російського полону додому повернулися їхні сини – українські захисники 36-річний Олександр і 35-річний Руслан, які потрапили до рук ворога під час оборони Маріуполя у квітні 2022 року. Двоє друзів, які разом зростали, служили, разом пройшли це важке випробування і нині разом переживають радість повернення на Батьківщину.
Олександр Мінченко
Родина Мінченків – одна з тих, що з перших років російської агресії стала на захист України. На початку війни до війська пішли всі троє братів – Павло, Олександр і Роман. Уже понад десять років вони віддали служінню своїй державі.
Олександр проходив службу у лавах 36 окремої бригади морської піхоти, яка героїчно обороняла Маріуполь. У 2022 році він потрапив у російський полон. Відтоді для його рідних почалися довгі роки очікування, надії та боротьби за повернення.
Сьогодні Павло продовжує захищати Україну в лавах Збройних сил. Роман також тривалий час служив, однак нині звільнений зі служби за станом здоров’я.
Увесь цей час мама захисників Валентина Мінченко не втрачала віри. Жінка мешкала у Ворожбі, на Климівці. Через постійні російські обстріли її будинок був пошкоджений, тому Павло перевіз матір у безпечніше місце.
Руслан Кальченко
Руслан став на захист України ще за часів АТО/ООС, підписавши контракт. На той час його донечці було лише два роки. З початком повномасштабного вторгнення Руслан продовжив стояти на захисті держави. У полон потрапив поблизу Маріуполя у квітні 2022 року.
- 25 липня 2022 року мені зателефонували з Червоного Хреста і повідомили, що та сторона офіційно підтвердила: Руслан – у полоні, – розповідає мама Алла Миколаївна.
Відтоді почалися тижні, місяці очікування і сподівань на звільнення, що переросли у довгі чотири роки. Кожен черговий обмін вселяв надію і, водночас, розчарування, адже у списках звільнених Руслана не було.
- У 2024 році з полону звільнили одного хлопчика, який був із Русланом у камері. Він із нами зв’язався, спочатку повідомив про нього інформацію, яку знали тільки ми, аби ми зрозуміли, що він дійсно знає Руслана, а потім трішки розповів нам про нього. Згодом звісточку про сина я отримала від іще одного звільненого захисника, який перебував у сусідній камері.
Перший лист від сина Алла Миколаївна отримала тільки в листопаді 2025 року, а потім – ще два – у березні та квітні 2026. Кожна навіть маленька звістка, кожен лист дарував надію і додавав сил не занепадати духом і чекати попри все!
Але найголовнішою і найрадіснішою новиною для матері став дзвінок від онуки – донечки Руслана.
- Я сьогодні поїхала в гості до доньки, на Полтавщину. Вона мене зустріла машиною. Коли їхали, в дорозі мене застав дзвінок від внучки: «Бабусю, мамі з частини повідомили, нібито татка повинні сьогодні обміняти. Чи не було тобі смски?» А в дорозі ж, розумієте, зв'язок поганий. Я відкрила Дію – інтернету нема. І раптом приходить звичайне смс, а за ним і повідомлення в Дії, що Вашого сина поміняли, що він вже в Україні…
Я навіть не пам’ятаю перших емоцій. Ми з донькою не просто плакали, ми кричали від радості! Вона мало кермо не кинула, - на емоціях, крізь сльози та усмішку, розповідає Алла Миколаївна.
Зупинили машину і плакали… Я не можу передати словами, яке це щастя. До цього часу не заспокоїлась, усе ніби уві сні!
Наразі щаслива мати з нетерпінням чекає від сина дзвінка.
- Мені телефонували з координаційного штабу, сказали чекати. Поки їх обстежать, нагодують. А коли вже буде відомо, до якого реабілітаційного центру його направлять, одразу поїдемо! Так хочеться його побачити, обійняти!
Сьогодні Аллі Миколаївні всі просто «обривають» телефон. Із Ворожби, Білопілля , Сум і навіть з інших областей дзвонять друзі, вітають, запитують, куди їхати. Хоча їй самій ще невідомо.
- Руслан і Саша виросли разом, служили разом і в полон потрапили разом. Тож я дуже сподівалася, що вони і повернуться разом, в одному обміні. Так і сталось. Бог почув наші молитви.
Повернення Олександра Мінченка та Руслана Кальченка з полону стало великою радістю не лише для їхніх рідних, а й для всіх, хто понад чотири роки молився, чекав і вірив, що вони обов’язково повернуться додому. Це ще одна щаслива звістка для України й ще один промінь надії для тисяч родин, чиї рідні досі залишаються в російському полоні.
Загалом 26 червня в Україну повернули 160 українських військових, які перебували в полоні з 2022 року: 58 офіцерів, 116 оборонців Маріуполя. Воїни ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та Держспецтрансслужби захищали Україну на «Азовсталі», на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках. Серед них – шестеро захисників із Сумщини.
Джерело: bilopillia.city
Новини рубріки
Шестеро захисників із Сумщини повернулися з російського полону
26 червня 2026 р. 21:13
Трамп пригрозив Європі 100% митами через податок для Google, Amazon і Meta
26 червня 2026 р. 20:51
На Сумщині відзначили кращих працівників пенсійної служби до Дня Конституції України
26 червня 2026 р. 20:51