вологість:
тиск:
вітер:
Ігор Буцик впроваджує на Тернопільщині інновації для збереження традицій бджільництва
На мальовничих теренах Тернопільщини розвивається бджільництво, яке залишається важливою частиною місцевої культури. Історія бджолярства у цьому краї сягає часів Галицько-Волинського князівства, а сьогодні пасічники шукають шляхи вдосконалення, щоб зберегти ремесло для майбутніх поколінь.
Одним із провідників цієї справи є Ігор Буцик — пасічник у четвертому поколінні, який об’єднав однодумців у сільськогосподарський кооператив «Бджолиний край».
«За фахом я музикант по класу акордеон. Працював у філармонії у Тернополі у колективі “Веселі галичани”, грав на контрабасі. Так склалося, що у 2012 році захотів займатися сільським господарством. Висадив пів гектара полуниці й 15 соток малини та прочитав, що для їх запилення потрібні бджоли. Так і вирішив купити декілька вуликів», — згадує Ігор Буцик.
Кооператив, заснований у 2018 році, нині налічує 28 пасічників. Спільними зусиллями вони працюють над автоматизацією та полегшенням роботи, зокрема, отримали сучасне обладнання завдяки підтримці Програми розвитку ООН (ПРООН) та уряду Швеції.
«Мобільний павільйон для збору меду, який ми отримали, є величезним кроком вперед. Він оснащений усім необхідним для роботи на полях, що суттєво знижує фізичне навантаження», — зазначає Ігор Буцик. За його словами, ця техніка дозволить ефективніше обробляти пасіки, що в громаді налічують близько 6000 бджолосімей.
Окрім впровадження сучасних рішень, бджолярі кооперативу підтримують сім’ї пасічників, які зараз захищають Україну на фронті. Жінки й сусіди об’єднуються для догляду за вуликами, демонструючи єдність і взаємодопомогу.
«Ми плануємо створити Центр меду — місце, де здійснюватиметься переробка, фасування та лабораторна перевірка якості продукції. Це допоможе нам розширити можливості кооперативу та популяризувати бджільництво», — додає Ігор Буцик, який також працює старостою двох сіл Підгаєцької громади.
Ця історія є прикладом того, як збереження традицій і сучасні технології можуть сприяти розвитку локальних громад і підтримувати економічний та культурний потенціал України.
За матеріалами
https://undpukraine.exposure.co/
Фото: Сергій Перепелиця / ПРООН в Україні
Новини рубріки
Віталій Мандзин – здобув перемогу на чемпіонаті Швеції
21 листопада 2024 р. 21:36
У Тернополі вантажівка збила 47-річну жінку: постраждалу госпіталізували
21 листопада 2024 р. 21:30