У Львові стартувала перша черга будівництва крематорію

04 січня 2025 р. 22:43

04 січня 2025 р. 22:43


Важливо Новини Суспільство Україна / Світ Фото/відео

У Львові стартувало будівництво крематорію, що стане важливим об’єктом для міста. На території Голосківського цвинтаря заклали капсулу та почали розчищення ділянки, де зведуть сучасну будівлю. Про це йдеться на сайті Львівської міської ради.

Перегляньте також

Немає доступного вмісту

Етапи будівництва

Крематорій у Львові споруджуватимуть у три черги. Перша черга, яка вже стартувала, передбачає розчищення території та демонтаж старих споруд. Наступний етап — зведення будівлі крематорію та встановлення двох печей із потужністю 10 кремацій на день кожна. На завершальному етапі планується облаштування зали прощань, допоміжних будівель і колумбарного парку.

Загальна вартість проєкту разом із обладнанням становить близько 200 млн грн. На початкові роботи міська рада виділила 60 млн грн, що було погоджено у липні 2024 року.

Архітектурний задум

Проєкт крематорію розробили архітектори з Маріуполя, які нині працюють у Берліні. Переможцем Всеукраїнського архітектурного конкурсу 2021 року стала команда Павла Заботіна, Любові Копейкіної, Віктора Копейкіна та Олени Кобець.

Будівля матиме квадратну форму 40×40 м із загальною площею 1600 кв. м. Центральним елементом стане водяний басейн, який символізує ріку життя і перехід між двома світами. Передбачено також міст, що акцентуватиме на символічному значенні останнього шляху.

«Наскрізний прохід розділяє будівлю на технічну та вітальну зони. Поєднання архітектури та водного простору створює умови для спокою і гармонії», — зазначив архітектор Маркіян Максимюк.

будівництво крематорію

Актуальність і потреба

У Львові будівництво крематорію стало нагальним через брак місця на кладовищах. Місто має обмежені можливості для розширення територій через щільну забудову. Кремація є екологічним і економічним рішенням, яке дозволяє скоротити витрати на поховання та зменшити вплив на навколишнє середовище.

За даними ЛКП «Муніципальна обрядова служба», поховання урн з прахом економить простір. На місці одного традиційного поховання можна розмістити до 20 урн.

Окрім цього, найближчі крематорії в Україні, які працюють у Києві, Одесі та Харкові, мають обладнання старого зразка. У Львові ж встановлять сучасні печі, які відповідатимуть найновішим стандартам.

Реакція громади

Церемонію закладення капсули розпочав капелан Львівської міської ради отець Андрій Сіданич, який провів молитву та освятив місце будівництва. Мер Львова Андрій Садовий наголосив на важливості проєкту:

«Майже кожне європейське місто має можливість кремації. У Чехії та Японії понад 90% громадян обирають цей спосіб поховання. Львів потребує свого крематорію, щоб виконувати волю людей без додаткових незручностей».

Проєкт передбачає не лише функціональність, а й врахування емоційних потреб родичів. Це дозволить створити простір для гідного прощання з померлими в комфортних умовах.

На Тернопільщині вибух твердопаливного котла спричинив пожежу, в якій постраждав священник УГКЦ

У Львові стартувала перша черга будівництва крематорію

Джерело: ternopillive.com