Кіборги вистояли, не вистояв бетон!

21 січня 2025 р. 14:32

21 січня 2025 р. 14:32


20 січня День пам’яті кіборгів – дата, що стала однією з найдраматичніших сторінок новітньої історії України у боротьбі за нашу державність. Виповнюється 10-а річниця з часу цієї трагічної події, яка показала світові українську стійкість у борні за власну гідність, свободу та незалежність.

Фраза «Кіборги вистояли, не вистояв бетон!» уже стала крилатим висловом – ствердженням незламності й непоборності українського народу; вона увійшла в історію нашої держави разом із подвигом українських воїнів-кіборгів. А термін «кіборги» став неологізмом, що означає витривалість та героїзм українських оборонців аеропорту.

В обороні Донецького аеропорту брали участь не тільки воїни, а й медики, й волонтери, які надавали допомогу та підтримку українським бійцям. Тому пам’ять присвячена усім, хто стояв за Україну в ті дні.

Як відомо, оборона летовища тривала 242 дні: з 26-го травня 2014 року до 22-го січня 2015 р. Наші захисники мужньо протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі.

У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93-ї окремої механізованої бригад, 57-ї окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. За нелюдських умов, практично в повному оточенні, з мінімумом озброєння та під постійними обстрілами рашистів кіборги тримали оборону Донецького аеропорту.

Українські захисники – кіборги – стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.

Автор: Фото із соцмереж Кіборги вистояли, не вистояв бетон!

20 січня 2015 року проросійські бойовики, не припиняючи штурмів, підірвали новий термінал Донецького аеропорту, остаточно перетворивши колись один з найбільших летовищ країни на руїни. Після того військовим керівництвом було прийнято рішення відвести українських бійців, і 22 січня останні вцілілі захисники залишили зруйнований термінал.

Серед захисників Донецького аеропорту і наші краяни.

Ангелами Небесної чоти, злетівши ввись із команди кіборгів, є:

ТРУХ Володимир зі с. Жабинці – солдат 80-ї окремої аеромобільної бригади; Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) , нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно) .

Автор: фото із соцмереж Кіборги вистояли, не вистояв бетон!

РИМАР Ігор зі с. Трибухівці – старший солдат 80-ї окремої аеромобільної бригади. Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) , нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно) .

Автор: фото із соцмереж Кіборги вистояли, не вистояв бетон!

Не забуваймо подвиг наших Героїв-кіборгів, вічна їм пам’ять!

Автор: фото із соцмереж Кіборги вистояли, не вистояв бетон!

Серед воїнів-кіборгів, які й зараз в строю:

Ярослав ГАВЯНЕЦЬ з Копичинців – учасник Революції гідності, український військовик із позивним «Маестро», добровольцем воював у складі 81-ї бригади десантно-штурмових військ, пройшов пекло Донецького аеропорту, був у російському полоні. Нині Ярослав – офіцер, командир роти одного з районних центрів комплектування Тернопільської області.

Автор: фото із соцмереж Кіборги вистояли, не вистояв бетон!

Володимир СОВИЧ (позивний «Змій») – чортків’янин, учасник бойових дій з 2014-го року, бойовий медик. Витягував, рятував, надаючи першу екстрену медичну допомогу, евакуював наших хлопців з Донецького аеропорту. І знову – на «нулю» в складі 80-го батальйону ТрО 105-ї бригади. Як каже Володимир, воюватимемо допоки не винищимо, до єдиного, ворога (і колаборантів, які замаскувалися під українців) на нашій землі Українській!

Автор: фото із соцмереж Кіборги вистояли, не вистояв бетон!

Честь і слава всім, хто боровся, бореться і боротиметься за Україну до Перемоги!

Реклама

Кіборги вистояли, не вистояв бетон!

Джерело: chortkiv.city