Уряд розширив можливості для бронювання працівників ОПК, водоканалів та енергокомпаній

02 квітня 2025 р. 14:34

02 квітня 2025 р. 14:34


Фото КП Тернопільводоканал

За поданням Мінекономіки Кабмін 28 березня ухвалив зміни до порядку бронювання військовозобов'язаних працівників підприємств критичної інфраструктури та підприємств оборонного промислового комплексу.

Про це 2 квітня повідомив «Урядовий портал».

Нові правила дозволять забезпечити стабільну роботу ключових галузей економіки та оборони країни, йдеться у повідомленні.

Ключові зміни:

  • Збільшено квоту бронювання до 75% для підприємств, що забезпечують централізоване водопостачання, водовідведення, управління відходами та обслуговують критичну інфраструктуру систем життєзабезпечення.
  • Спрощено вимоги для енергетичних компаній, що постраждали від війни – зокрема, для виробників електричної та теплової енергії, генеруючі потужності яких були пошкоджені чи зруйновані. Для них скасовано вимоги щодо відсутності податкової заборгованості та середньомісячної зарплати не менше 20 тис. грн.
  • Також у список підприємств, які можуть бронювати своїх людей, додають два важливі підприємства Міноборони — Агенцію оборонних закупівель і Державного оператора тилу. Вони займаються закупівлями для армії, тому їм потрібен стабільний персонал.

«Стабільна робота підприємств критичної інфраструктури — це ключова передумова стійкості держави у воєнний час. Особливо важливою є підтримка підприємств, що забезпечують енергетичну безпеку, теплопостачання, водопостачання та утилізацію відходів. Нові правила бронювання сприятимуть безперервному функціонуванню саме цих важливих підприємств, що є критичними для обороноздатності та економічної стабільності України», – зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Щоб підприємство могло забронювати своїх працівників, воно має відповідати таким критеріям:

  • Мати статус критично важливого підприємств а відповідно до критеріїв Міноборони або профільного держоргану.
  • Займатися ключовими напрямами діяльності , зокрема виробництвом, транспортуванням чи постачанням енергії, водопостачанням, водовідведенням, поводженням з відходами або виконувати оборонні замовлення та забезпечувати потреби військових частин.

Процес бронювання залишатиметься цифровим та проходитиме через портал Дія за аналогією з чинною процедурою. Відповідальність за формування списків критично важливих підприємств нестимуть Міноборони та відповідні державні органи .

Нагадаємо, що подати заяву на бронювання працівників можна виключно через портал Дія.

Як подати заяву на бронювання працівників через Дію

Підтверджене бронювання буде відображатися у застосунку Резерв+. Якщо бронювання надано після оновлення статусу критично важливого підприємства, воно діятиме на період дії критичності – до 1 року.

Нагадаємо, що статус критично важливого підприємства можуть отримати компанії, які відповідають трьом критеріям, визначених Урядом. Два з них є обов’язковими:

  • середня зарплата працівників не менше 20 000 грн;
  • відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ.

Третій критерій підприємство може обрати один з таких:

  • сплата податків і зборів понад 1,5 млн євро на рік (еквівалент у гривнях);
  • валютні надходження понад 32 млн євро на рік (крім позик і кредитів);
  • стратегічне значення для економіки і безпеки держави (визначене урядовим переліком, постановою Уряду № 83 від 04.03.2015);
  • важливе значення для окремої галузі економіки чи територіальної громади (критерії визначаються відповідними державними органами, ОВА);
  • статус резидента Дія.City;
  • постачання електронних комунікаційних послуг із певним рівнем доходу.

Як отримати статус критично важливого підприємства

Як згенерувати електронне направлення на ВЛК та що відомо про нові правила бронювання: розповідаємо

Уряд розширив можливості для бронювання працівників ОПК, водоканалів та енергокомпаній

Джерело: te.20minut.ua