вологість:
тиск:
вітер:
У заповіднику на Тернопільщині фотопастка зафіксувала бобрів
У Міжнародний день бобра 7 квітня у природному заповіднику «Медобори» показали фото місцевих бобрів і їх діяльність.
Світлини опублікували на сторінці заповідника у соцмережі. Фото Івана Добриводи та з фотопасток заповідника.
Бобер європейський або річковий (Castor fiber L.) — найбільший представник ряду гризунів в Україні. Веде напівводний спосіб життя, та має для цього пристосування: перетинчасті лапи, широкий плаский хвіст і густе, водонепроникне хутро. Великі легені і печінка забезпечують бобрам такі запаси повітря та артеріальної крові, що під водою вони можуть залишатися 10-15 хвилин, пропливаючи за цей час до 750 м. На суші тварини досить незграбні. Довжина тіла досягає 1 м, а вага – до 30 кг. Хвіст веслоподібний, сильно сплющений зверху вниз; його довжина — до 30 см, ширина — 10-13 см. У бобрів три пари повік. Плаваючи під водою, вони можуть дивитися крізь свої треті прозорі повіки і при цьому трохи бачити. Вони схожі на вбудовані окуляри.
Бобри риють нори, канали, зводять хатки з гілок і землі, греблі. Підгризаючи дерево, ці гризуни діють так, щоб воно впало в потрібному напрямку. Потім звірі обгризають гілки і обробляють стовбур на шматки, які перетягують до місця майбутньої греблі. Одні шматки дерева бобер встромляє загостреним кінцем у дно, інші закріплює між ними, щоб не віднесло течією. Працює при цьому і зубами, і лапами, і головою.
Бобри селяться по берегах повільних рівнинних річок, ставків та озер, водосховищ, іригаційних каналів і кар'єрів. Уникають широких і швидких річок, а також водойм, що промерзають взимку до дна. Для бобрів важлива наявність на берегах водойми дерево-чагарникової рослинності з м'яких листяних порід, а також велика кількість водної та прибережної трав'янистої рослинності, складової їх раціону.
Живуть бобри поодинці або сім'ями. Повна сім'я складається з 5-8 особин: сімейної пари і молодих бобрів — приплоду минулого і поточного років. Сімейна ділянка іноді займається сім'єю протягом багатьох поколінь.
На території заповідника «Медобори» бобер фіксується нещодавно, відмічаються: сліди його діяльності — погризи дерев, об’їдання кори з чіткими слідами різців, нори, потрапляє на фотопастки.
Бобер знаходиться під охороною Бернської конвенції (додатку 3).
Нагадаємо, раніше «20 хвилин« повідомляли , що у фотопастки потрапили лісовий кіт, борсук і зграя косуль.
Величезну рибину зловили на Тернопільському ставі
Із 1 квітня на Тернопільщині розпочинається нерестова заборона на вилов риби
Скільки диких тварин вполювали з початку року та скільки їх було
Лісовий кіт, борсук, зграя козуль: хто ще потрапив у фото пастку в лісі на Тернопільщині

Новини рубріки

Аферисти виманили з тернополян майже 300000 грн
07 квітня 2025 р. 23:24

Автопарк, земля і викладацькі підробітки: що має нардеп з Тернополя Іван Калаур
07 квітня 2025 р. 23:09

Квітневі сніговії на Чортківщині: перезимуємо ще й весну?
07 квітня 2025 р. 22:55