вологість:
тиск:
вітер:
лікарнях Тернопільщини є фахівці із супроводу ветеранів: яку допомогу можна отримати
У громадах Тернопільської області поступово створюють ветеранські простори, де військовим, їхнім рідним надаватимуть кваліфіковану підтримку та супровід. На яку допомогу можуть розраховувати, куди звертатися – детальніше у нашому матеріалі.
Наразі у 38 громадах Тернопільщини вже працевлаштували 67 фахівців із супроводу ветерана. Про це під час брифінгу повідомив виконуючий обов’язки начальника «Ветеранського простору» Юрій Човган.
– Ці фахівці мають працювати у кожній громаді і допомагати ветеранам повернутися до цивільного життя: залучати їх до спорту, працевлаштовувати, розповідати про грантові заявки на відкриття власної справи. Основна задача фахівця – визначити проблему ветерана та його родини, допомогти в її розв’язанні. Тобто, підготувати пакет документів, дізнатися детальний алгоритм дій для отримання соціальних виплат чи інших послуг, направити до необхідних спеціалістів. Обов’язково фахівець має проконтролювати, щоб військовий та його родина отримала необхідні послуги у повному обсязі, – каже пан Юрій.
Також ще п’ять супроводжуючих окремо працевлаштували у медичні заклади Тернопільщини, де військові проходять лікування та реабілітацію. Точні адреси не вказуємо з міркувань безпеки.
– Фахівці допоможуть пораненим зв’язатися з рідними, відновити паспорт, банківські картки, написати рапорт, відправити пакет документів до необхідної установи для отримання виплат чи інших державних пільг, – повідомили на брифінгу.
Координуватимуть фахівців у громадах працівники комунальної установи обласного рівня «Ветеранський простір», які на власному досвіді пройшли цей шлях.
– Наприклад, Олександр Гасай – ветеран війни, який з власного досвіду знає про кожну бюрократичну сходинку, куди краще звертатися, як діяти в тому чи іншому напрямку. Оксана Гавриляк відповідатиме за напрямок роботи з родинами загиблих, а Петро Гурняк – за напрямок з полоненими та безвісти зниклих. Ольга Гордієнко відповідатиме за роботу з міжнародними організаціями, отримання грантів для ветеранів, – розповів Юрій Човган.
Під час брифінгу наголосили, що у ветеранських просторах має бути юрист, психолог, дитяча та реабілітаційна кімната, простір для занять військових, їхніх родин.
Як раніше повідомляли журналісти «20 хвилин», простори у 55 громадах Тернопільщини мають запрацювати у 2025 році, коли область отримає основне фінансування від держави та проголосують за виділення коштів з обласного бюджету.
По 30 тис. грн за супровід та консультації: коли на Тернопільщині запрацює обіцяний офіс ветеранів
Пільги на комунальні послуги для військових: куди звертатися та що пропонують
Історія військового хіміка з Тернополя, який заснував виробництво корисної їжі

Новини рубріки

Віталій Кличко зустрівся з дипломатами 38 країн світу з питань допомоги Україні та інвестицій
16 квітня 2025 р. 22:36

Родинні реліквії знайшли вічний спокій у Тернопільському краєзнавчому музеї
16 квітня 2025 р. 22:23