У Кременецькому ботанічному саду розпочинає квітнути магнолія

17 квітня 2025 р. 20:27

17 квітня 2025 р. 20:27


У Кременецькому ботанічному саду розпочинає квітнути Magnolia biondii Pamp. (магнолія Біонді) – рідкісне листяне дерево, яке розпускає свої ніжні квіти ще до появи листя. Саме через цю особливість його називають «Квітка надії на весну».

Магнолія Біонді належить до родини Magnoliaceae і широко поширена в центральному Китаї. У Кременецькому ботанічному саду вона зростає на колекційно-експозиційній ділянці «Сад магнолій». Саджанці цього виду були отримані з ботанічного саду імені академіка Фоміна та висаджені ще у 2014 році.

Нині ця унікальна рослина поступово розкриває свої білі, витончені квіти, наповнюючи сад весняним ароматом та створюючи особливу атмосферу пробудження природи.

Щоправда її дещо злякали несподівані і неочікувані як для квітня морози та сніг.

Як вплинуть квітневі заморозки?

Загалом нині багатьох цікавлять наслідки впливу квітневих заморозків на різні види рослин – і квітів, і кущів та дерев, і городніх культур. Фахівці вважають, що різке похолодання зі снігом та заморозками, якими накрило на початку квітня більшу територію України, матиме негативні наслідки. Адже від морозу дуже страждають абрикоси, персики та ранні овочеві культури.

Найбільше це позначиться на сходах ранніх овочевих культур, які дуже вразливі до таких знижень температур. Позначаються на всьому, що квітне і утворює зав’язь. Це абрикоси, це інші плодові, які у деяких районах дуже рано почали квітнути. Тут урожай однозначно буде втрачений, якщо не було застосовано якихось засобів щодо зменшення негативного впливу від цих заморозків.

Усе залежить від інтенсивності та тривалості заморозку. Якщо було зниження до нуля градусів, і це тривало дві-три години – тоді це мінімальні пошкодження. Але якщо зниження температури відбувалося шість годин поспіль, або коли температура була -5 градусів, то загине практично усе те, що вже утворювало зав’язь.

Для того, щоб оцінити розмір лиха, потрібно, аби пройшов певний час. На жаль, шкідлива дія може проявитися не на третій день від заморозку, а на сьомий або десятий, чи ще пізніше.

Для окремих ярих культур буде сповільнення процесів росту. Для інших – це може бути відставання у розвитку. І це негативний вплив на урожайність.

Хоча безліч фруктів та овочів, а також різної зелені можуть «витерпіти» до 6-ти градусів морозу.

  • найстійкіші до заморозків: щавель, шпинат, кріп, петрушка, морква, селера, цибуля, а також малина і ожина.
  • найчутливіші до заморозків – лохина, аґрус, смородина, виноград, кісточкові культури плодових. А з квітів – чорнобривці, жоржини, троянди.

Тому бажаю вам, щоб більше не було зимових фотографій посеред весни. Хай ростуть і тішать око рослини на городі, в саду та квітнику.

Час магнолій….

А щодо екзотичної краси у Кременецькому ботанічному саду, то ви ще зможете порадувати око і душу цвітом магнолій. Адже щороку ті, хто приходить сюди, з радістю фотографуються на тлі весняних дерев та квітів.

У Кременецькому ботанічному саду відвідувачів щовесни тішить цвітіння запашних білосніжних, жовтуватих, рожевих магнолій. Адже тутешній
моносад нараховує 13 видів, 3 гібриди, 3 форми магнолій. Серед яких представники Півінічноамериканських видів – магнолія великоквіткова, гостролиста, трипелюсткова; китайських – магнолія Зібольда, лілієквіткова, оберненояйцевидна, оголена; японських – магнолія верболиста, зірчаста, Кобус тощо.

З другої половини квітня до середини травня «Сад магнолій» є найулюбленішою та найпопулярнішою з локацій для любителів екзотів, мислівців за оригінальними фото та відео. Пішохідні прогулянки та екскурсії садом залишать незабутні враження в серці кожного. Сподіватимемось, що рослини , кущі і дерева оговтаються від незапланованих заморозків і все ж потішать нас своїми красотою та ароматами.

У Кременецькому ботанічному саду розпочинає квітнути магнолія

Джерело: svoboda.te.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua