Підготовка військових психологів: щоразу роби більше, ніж спроможний, і там, де ти зараз перебуваєш!

17 квітня 2025 р. 20:27

17 квітня 2025 р. 20:27


Вінничанка Анна Діденко, практична психологиня, бізнестренерка та коуч, викладачка технологій нейролінгвістичного програмування, провела з військовими психологами структур управління психологічної підтримки персоналу Оперативного командування “Захід Сухопутних військ Збройних Сил України тренінг, щоб опанувати новітні методики взаємодії з особовим складом та вміти їх застосовувати на практиці. Мети було досягнуто, а результат перевершив очікування учасників.

Про війну і реакцію людей на всі її негативи психологиня знає не з чужих слів. Наречений Анни Діденко мобілізувався в українське військо на початках повномасштабного вторгнення російських окупантів, служив у звичайному стрілецькому батальйоні. Щоб скористатися шансом бути поближче до коханого, навесні 2022 року вона поїхала у місто Миколаїв. Після цього їй відомо, які емоції відчуває людина під ворожими обстрілами.

А спілкування з діючими військовослужбовцями дозволило проаналізувати причинно-наслідковий зв’язок ще ефективніше: дуже важливо підготувати воїнів таким чином, щоб вони заздалегідь знали, як реагувати на ті чи інші обставини, і щоб потрібні функції в них вмикалися ледь не автоматично:

Тому немає маленьких вчинків чи маленьких дій. Ми керуємо енергією і свідомістю через свій фокус уваги. Ключ успіху – щоразу роби більше, ніж спроможний, і там, де ти зараз перебуваєш.

Підготовка військових психологів: щоразу роби більше, ніж спроможний, і там, де ти зараз перебуваєш!

Велика війна з рашистами показала, як ворог застосовує технології управління масами. Особливо актуальним ці практики стали в росії на початку нульових років, коли до влади прийшов владімір путін. І дуже багато поколінь окупантів виросло вже з “промитити мізками”.

“Ми, українці, дивувалися, чому вони не протестують проти загарбницької війни? А пояснення просте: внаслідок рашистської пропаганди в пересічного росіянина просто зникло критичне мислення. Вони стали не самодостатнім народом, а керованою біомасою”.

Яким чином інформаційні спецоперації ворога намагаються вплинути на захисників та захисниць України, членів їхніх родин, усе цивільне українське суспільство, коуч пояснила аудиторії на конкретних прикладах. Наприклад, у планах ворога, є зрив мобілізації в Сили оборони України. Для чого насамперед? Щоб було якомога менше українських воїнів на полі бою! Тому військовим психологам ЗСУ це слід враховувати, працюючи по-новому з мобілізованими, які потрапили в ТЦК та СП не з власної ініціативи.

Патріотична складова також має велике значення. Тому на тренінгу Анна Діденко акцентувала на інструментах психологічного програмування і перепропрограмування, щоб українські військовослужбовці могли на рівні підсвідомості виправити пропагандистські радянські і пострадянські кліше, повернутися до розуміння приналежності до незалежної та самостійної ідентичної нації, стати вмотивованими оборонцями наших фундаментальних принципів.

Головне – живе спілкування з особовим складом:

“Слово є визначенням долі, це унікальний інструмент вібрацій із інформаційним навантаженням. У взаємодії з мозком слова або будують, або руйнують! Наше завдання, щоб слова українських військових психологів будували ефективну комунікацію!”.

Серед учасників тренінгу був і молодший лейтенант Дмитро, офіцер відділення психологічного супроводу 70 Центру психологічної підтримки Командування Сухопутних військ ЗСУ.

В українському війську він із 11 березня 2022 року, доброволець. Прийшов в армію у Кривому Розі, починав солдатом. Воював на Херсонському напрямку, потім на Донбасі. В Дмитра педагогічна освіта, він пройшов відповідне навчання, став військовим психологом, отримав первинне офіцерське звання. У 70 Центрі психологічної підтримки з квітня минулого року.

Про спільну роботу молодий офіцер сказав так:

“Як для освіти військових психологів дуже хороший тренінг. Дає поштовх шукати і розвитися. Декілька ключових моментів я уже узяв на озброєння, додатково їх вивчу, буду застосовувати на практиці”.

Системна робота з підвищення кваліфікації та ефективності військових психологів в Оперативному командуванні “Захід” продовжується. З новими знаннями та досвідом вони працюватимуть із побратимами та посестрами, серед яких є і чимало мобілізованих із Тернопільщини.

Відділ зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.

Підготовка військових психологів: щоразу роби більше, ніж спроможний, і там, де ти зараз перебуваєш!

Джерело: svoboda.te.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua