вологість:
тиск:
вітер:
Понад 3 мільйони на фонтани у Тернополі: які вже працюють і на що витратять кошти
З 19 квітня у Тернополі розпочався сезон фонтанів. Нині запрацював аераційний фонтан на набережній Тернопільського ставу, «Циганка» на пляжі та «Кульбаба» на вулиці Чорновола. У якому стані перебувають ці об’єкти та чи планують запускати інші – з’ясовували журналісти «20 хвилин».
Загалом на балансі і обслуговуванні «Тернопільводоканалу» є 11 водограїв, що розташовані у різних мікрорайонах міста, повідомив у відповіді на запит заступник міського голови Владислав Стемковський. Йдеться про:
- фонтан «Життя» у парку імені Тараса Шевченка;
- фонтан «Зустріч» у парку «Сопільче»;
- фонтан «Каскад» біля Тернопільського замку;
- фонтан «Квітка терену» на бульварі Тараса Шевченка;
- фонтан «Кульбаба» по вулиці В’ячеслава Чорновола;
- фонтан «Мальви» на площі імені Папи Римського Івана Павла ІІ;
- фонтан у парку «Національного відродження»;
- фонтан на бульварі Дмитра Вишневецького;
- фонтан «Спогад» на внутрішньому озерці;
- фонтан «Циганка» на набережній Тернопільського ставу по вулиці Білецька;
- аераційний фонтан на Тернопільському ставі.
На що витрачають мільйони
За останні три роки на утримання та поточний ремонт фонтанів з місцевого бюджету витратили 9 465 536 гривень, повідомив у відповіді на запит Владислав Стемковський. Як змінювалися суми щороку – дивіться на графіку нижче, який ми згенерували за допомогою штучного інтелекту.
У 2025 році з міського бюджету на обслуговування водограїв виділили 3 290 000 гривень. До цієї суми входять витрати не лише на фонтани, а й на водяні рамки. Детального розподілу коштів по кожному окремому об’єкту наразі не надають.
– Обслуговування фонтанів включає витрати на спеціальні хімічні засоби для очищення води, роботи з очищення за відповідною технологією, оплату електроенергії, водопостачання й водовідведення. Також враховуються витрати на відеоспостереження, прибирання сміття з чаш фонтанів та інші необхідні послуги. Поточний ремонт потрібен для того, щоб фонтани працювали справно. Він передбачає оновлення та підтримання в належному стані будівельних і технічних елементів, систем електроживлення та освітлення, – додав Владислав Стемковський.
Які працюватимуть у 2025 році
Робота аераційного фонтану на набережній Тернопільського ставу є обов'язковою, адже він збагачує воду киснем, а це зупинятиме процес «цвітіння» водойми. Також популярним серед містян та гостей залишається фонтан «Кульбаба».
Робота інших – під питанням, прокоментував журналістам «20 хвилин» начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Олег Соколовський.
– Більшість водограїв Тернополя потребують ремонту, бо там ще радянські технології, а чаші пропускають воду, зокрема, така проблема є на бульварі Тараса Шевченка. Під питанням був запуск і фонтану «Циганка», адже напередодні там згорів потужний мотор. У нас обмежений бюджет, тому невідомо, чи працюватимуть ще й інші. Загалом треба переходити на підлогові, де водяні форсунки вмонтовані в поверхню землі, зазвичай на рівні тротуару чи площі, але це вже після завершення війни, – говорить Олег Соколовський.
Олег Соколовський додав, цьогоріч із запуском фонтанів затягнули через несприятливі погодні умови, адже ще 11 квітня у місті падав сніг. Нагадаємо, у 2024 році проводили опитування серед містян. Тоді більшість учасників проголосували за те, аби відновити роботу окремих фонтанів, а зекономлені кошти спрямувати на потреби ЗСУ.
Чи потрібно вмикати фонтани в місті цього року?
У центрі Тернополя висадили іменні дерева за донати на ЗСУ
Понад 11 мільйонів планують витратити на догляд за насадженнями в Тернополі
У парку Сопільче облаштують теплицю: навіщо та скільки це коштуватиме

Новини рубріки

120 тисяч гривень за вирубку: лісгосп заплатить за шкоду довкіллю на Тернопільщині
22 квітня 2025 р. 22:06

Легенда про прокляту скриню в Язловецькому замку: чому туристи захоплені, а місцеві — лякаються
22 квітня 2025 р. 22:05

На Тернопільщині горіло сміттєзвалище: вогонь охопив понад сотню квадратних метрів
22 квітня 2025 р. 22:03