вологість:
тиск:
вітер:
Про складне простими словами: що криється за класами захисту вхідних дверей?
Одна із функцій вхідних дверей — захист помешкання від несанкціонованого доступу. У 1999 році вперше був опублікований європейський стандарт EN 1627, що визначає класифікацію стійкості вікон, дверей, жалюзі та решіток до злому. Сьогодні використовують його версію 2011 року, яка адаптована до сучасних реалій, вимог ринку, сучасних інструментів та методів зламу. Вхідні двері від Hörmann виготовляють з урахуванням положень стандарту, щоб при покупці клієнт знав, на що може розраховувати.
Що таке захист від зламу?
Стійкість до зламу — це здатність вікон та дверей витримувати спроби проникнення зловмисником. Стандартом EN 1627 передбачено одразу 6 класів стійкості — resistance class (RC). Кожен з них вказує час та тип інструментів, необхідних для несанкціонованого доступу в приміщення.
RC1: Базовий захист
Компоненти з класом RC1 забезпечують мінімальний опір фізичній силі — ударам ногами, тиску плечем. Вони призначені для стримування випадкових грабіжників. Ці вироби підходять для зон з низьким рівнем ризику.
RC2: Покращена безпека
Вікна та двері з класом захисту RC2 можуть протистояти проникненню з використанням простих інструментів — викрутки або плоскогубців. Захист гарантовано, як мінімум, на 3 хвилини. Це ідеальний варіант для житлових приміщень, бо він поєднує в собі доступність та безпеку.
RC3: Помірна стійкість
Компоненти RC3 розроблені для того, щоб протистояти атакам з використанням важчих знарядь, таких як лом, протягом 5 хвилин. Клас рекомендується для міських будинків або комерційних приміщень, де існує помірний ризик крадіжки зі зломом.
RC4: Висока безпека
Вироби з класом захисту RC4 здатні захистити від проникнення з такими інструментами, як молотки, сокири, акумуляторні дрилі. Опір триматиметься щонайменше 10 хвилин. Це чудовий варіант захисту для об’єктів нерухомості високої вартості та приміщень, які мають високий ризик порушення недоторканності.
RC5: Покращений захист
Вікна та двері з класом захисту RC5 зберігають цілісність навіть під впливом електроінструментів — дрилів та шліфувальних машин. Час затримки злочинця — мінімум 15 хвилин. Це ідеальний варіант для приміщень, де зберігаються цінні речі або об’єкти, що потребують надійного захисту. Використовуються такі двері в лабораторіях або ювелірних магазинах.
RC6: Максимальна стійкість
В банках та урядових установах використовують двері з компонентами захисту RC6. Вони стійкі до впливу потужними інструментами. Навіть професійний злочинець не здатен зламати їх протягом 20 хвилин.
Що ще варто враховувати?
Для покращення захисту приміщення варто звернути увагу і на наявність скління в конструкції, залучення інших заходів для безпеки — сигналізації або відеоспостереження.

Новини рубріки

Підсумки і результати проєкту FutUkraine Center в Тернополі
19 травня 2025 р. 19:53

Дві 14-річні школярки постраждали в ДТП на Тернопільщині
19 травня 2025 р. 19:40

Тернопільська громада — у трійці цифрових лідерів України
19 травня 2025 р. 19:39