вологість:
тиск:
вітер:
Молочні зуби: лікувати чи ні
Серед багатьох батьків досі побутує міф: молочні зуби можна не лікувати, адже вони все одно випадуть. Дехто помилково вважає, що молочні зуби не мають нервів – мають і теж дуже болять. Буває, через сильний зубний біль дитинка не може спати вночі. У такому випадку єдиний порятунок – дитячий стоматолог .
Причини дитячого карієсу
Чорні цятки на зубах це прояви карієсу. У дітей він може зʼявлятися з різних причин, зокрема:
- погана гігієна;
- надмір солодощів;
- часте засинання з пляшкою;
- генетична схильність.
Батьки часто не звертають уваги, поки не з’явиться біль. Але карієс розвивається «тихо» — і прогресує швидко.
Молочні зуби обов’язково треба лікувати, тому що поблизу їх корінців знаходяться зародки постійних зубів, відтак інфекція заразом вражає і їх.
Відтак постійні зуби з’являться із тоненькою, демінералізованою емаллю, яка згодом дуже швидко вражається карієсом. Окрім того, якщо вчасно не
зупинити вогнище інфекції, збільшується ризик виникнення інших небезпечних захворювань рота, горла, а часом і шлунково-кишкового тракту, ревматизму. Тому візити до стоматологія Тернопіль мають бути профілактичними, щоб помітити проблему вчасно.
Посріблити зуби – єдиний вихід?
Сріблення — це не лікування, а профілактика. Воно допомагає лише тоді, коли карієс на самому початку (у вигляді білої плямки). Але процедура робить зуби чорними.
Перша щітка — з першим зубом
Догляд за зубами має починатись ще до того, як дитина навчиться говорити. Перший зуб — перша щітка. Вона має бути маленькою, м’якою, цікавою. Важливо також обрати пасту відповідно до віку. І пам’ятайте: дитина не повинна користуватись дорослою пастою — надлишок фтору може зашкодити емалі.
Також дуже корисне тверде жування: яблука, морква, сухарики — це не просто їжа, а природне тренування щелепи та профілактика щільного або неправильного прорізування постійних зубів.
А як же дорослі?
Поки ми дбаємо про здоров’я дитячої усмішки — не забувайте й про власну. Якщо ви мрієте про естетичну, природну білизну, професійне відбілювання зубів Тернопіль — саме те, що варто спробувати. У клініці «Спектр» процедура проводиться без шкоди для емалі, індивідуально підібраними методами та без неприємних відчуттів.
Довідково. Молочні зуби, також дитячі, тимчасові зуби — перший набір зубів у діфіодонтних ссавців, включаючи людей. Молочні зуби у людей прорізуються після народження в певній послідовності. Однойменні зуби на кожній половині щелепи прорізуються одночасно. Зазвичай, нижні зуби прорізуються раніше верхніх. Молочний прикус ділять на два періоди. У першому періоді (з моменту формування до 3,5 років) зуби розташовані щільно без проміжків, стертість зубів непомітна — прикус ортогнатичний в силу відставання росту нижньої щелепи і витягування її вперед. У другому періоді (3,5 — 6 років) у процесі росту щелеп формуються фізіологічні проміжки між зубами (діастеми або треми), перехід від ортогнатичного прикусу у прямий, ознаки значної стертості зубів.
Вік молочних зубів:
- Центральні різці: 6-12 місяців
- Бічні різці: 9-16 місяців
- Перші моляри: 13-19 місяців
- Ікла: 16-23 місяців
- Другі моляри: 22-33 місяці

Новини рубріки

На Тернопільщині чоловік став жертвою інтернет-шахраїв під час купівлі автомобіля
20 травня 2025 р. 15:15

Бик у ТікТок, або Незвичайні способи зібрати гроші на ЗСУ
20 травня 2025 р. 15:08

Твоя сила — у виборі: приєднуйся до ЗСУ та стань частиною великої справи!
20 травня 2025 р. 15:06