вологість:
тиск:
вітер:
Понад 90 військових з Тернопільщини звільнені від кримінальної відповідальності за самовільне залишення служби
Після початку повномасштабного вторгнення Росії, введення воєнного стану та мобілізації кількість кримінальних правопорушень, пов’язаних із самовільним залишенням військової частини та дезертирством, значно зросла.
Про це повідомив керівник Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Вадим Шафранюк.
Він зазначив, що законодавство передбачає суворе покарання для військовослужбовців, які самовільно покинули місце служби або вчинили дезертирство — не менше 5 років позбавлення волі. Однак, у листопаді 2024 року Верховна Рада ухвалила зміни, які дозволили військовим, що вперше самовільно залишили службу до 1 січня 2025 року, повернутись без кримінальної відповідальності.
Що потрібно зробити?
Щоб уникнути покарання, військовослужбовці мали добровільно прибути до своїх частин, заявити про намір продовжити службу, а також повідомити про це спеціалізовану прокуратуру, ДБР, поліцію та Військову службу правопорядку. Для таких військових відновлюють грошове забезпечення та соціальні гарантії.
За словами Вадима Шафранюка, за період 2024–2025 років Тернопільська спеціалізована прокуратура направила до судів 105 клопотань про звільнення від відповідальності. З них 93 вже розглянуті — військовослужбовці повернулися до лав ЗСУ.
Разом із тим, від початку 2025 року суди винесли 4 вироки із реальним терміном покарання — по 5 років позбавлення волі.

Новини рубріки

На Закарпатті трапився провал земної породи: усі поїзди в даному напрямку затримуються
22 травня 2025 р. 23:08

VR-технології для психологічної адаптації воїнів: старт проєкту в ОК “Захід”
22 травня 2025 р. 22:15

Тернопільський ТРЦ “Подоляни” представить інноваційні рішення на RAU Expo 2025 у Києві
22 травня 2025 р. 22:15