вологість:
тиск:
вітер:
До списку найкращих фотографій пам’яток культури України потрапив монастир з Бучача (фото)
З понад 30 тисяч зображень пам’яток культури України журі обрало 10 переможців та додатково п’ять робіт отримали спеціальну відзнаку.
Найбільший у світі фотоконкурс пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії — «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — зародився у Нідерландах в 2010 році, а в Україні цей конкурс проводиться щорічно починаючи з 2012 року.
Світлина з видом на Київський національний університет імені Тараса Шевченка посіла друге місце на міжнародному етапі 2024 року. Автор — Олександр Рижков. Робота із зображенням статуї Христос-Спаситель (Ріо-де-Жанейро, Бразилія) стала міжнародним переможцем.
«2024 року Україна посіла друге місце у світі за кількістю завантажених робіт — у національній частині конкурсу учасниці та учасники завантажили понад 30 тисяч файлів. Більше того, за кількістю балів міжнародного журі, світлина знакової української пам'ятки архітектури та історії — Червоний корпус Київського університету — отримала почесне друге місце з майже 240 тисяч фото усіх країн-учасниць. Ми вдячні усім, хто завантажував фото та відеоматеріали на конкурс. Документувати наші памʼятки, зберігати їхні зображення, привертати увагу світової спільноти до культурної спадщини України — украй важливо, адже зараз вона перебуває під постійною небезпекою та зазнає руйнувань від російських ракетних та дронових атак» — прокоментувала Ольга Мілянович, членкиня організаційного комітету конкурсу, прессекретарка ГО «Вікімедіа Україна».
За оцінками журі переможцями національного етапу стали: перше місце — Олександр Рижков, фото червоний корпус КНУ ім. Тараса Шевченка; друге місце — Артур Лагода, світлина із видом на Преображенську церкву у Львові; третє місце — Олександр Воропаєв, фотографія Спасо-Преображенського кафедрального собору в Одесі після влучання російської ракети 23 липня 2023 року; четверте місце — Роман Бречко, робота із зображенням Василіянського монастиря у Бучачі Тернопільської області; п’яте місце — Андрій Ковальський, знімок будинку Гілярія Трибеля у Житомирі; шосте місце — Дмитро Євдокимов, фото із видом на археологічний комплекс «Острів Байда», Запоріжжя; сьоме місце — Артур Лагода, знімок оперного театру у Львові; восьме та дев’яте місця — Роман Бречко із фото замку князів Острозьких-Любомирських у Дубно Ріненської області та Beyé Shevkiyeva із зображенням археологічного комплексу на плато Ак-Кая, Біла Скеля, АР Крим; десяте місце — Андрій Казун, фото П'ятницької церкви у Чернігові.
Окремо журі відзначили ще п’ять світлин: «За творчий підхід» — Павло Й. Шубарт, фото наріжного еркера палацу Абази в Одесі, та Дмитро Євдокимов, знімок II міст Преображенського у Запоріжжі; «За серію аерофото замків і фортець» — Роман Бречко, світлина із фортом-заставою у селі Тараканів, Рівненська область; «За незвичний ракурс» — Максим Попельнюх, знімок Північного моста (Київ); «За незвичний ракурс і символізм» — також Максим Попельнюх, фото Києво-Печерської лаври.

Новини рубріки

У Тернополі змінять номери тролейбусів і автобусів: список
29 травня 2025 р. 18:01

Ексочільник податкової Тернопільщини «забув» внести до декларації два будинки і земельні ділянки
29 травня 2025 р. 17:20

Деталі трагедії на Шумщині: в авто згорів 19-річний юнак
29 травня 2025 р. 17:07