вологість:
тиск:
вітер:
У легендарній каплиці на Кременеччині організували День пам’яті та підтримки (фото, відео)
Подія зібрала родини загиблих Героїв, військовослужбовців, ветеранів, місцевих жителів і гостей з інших громад. Захід відбувся на території унікальної історичної святині — Богданової каплиці XVII століття.
Богданова каплиця — не просто історична споруда. Саме тут, за переказами, у 1651 році перед битвою під Берестечком молився гетьман Богдан Хмельницький разом із козаками, освячували знамена та зброю. А після бою — ховали поранених побратимів. Під час реставрації каплиці у 1991 році було знайдено велике поховання. У 2021 році тут вперше відбувся масштабний духовно-історичний фестиваль.
Цього року подія мала особливе значення, адже війна внесла корективи у формат заходу. Проте духовна складова залишилась незмінною — віряни пройшли Хресним ходом, освятили воду з джерела, молилися за перемогу України та вшанували полеглих захисників.
— Чотири роки тому на цьому місці ми організували великий духовний фестиваль. Він був потужним. Але повномасштабне вторгнення змінило наші плани. Зараз ми не проводимо фестивалів, але зберігаємо цей простір як святе місце. Тут молимося за наших військових, за загиблих, збираємо родини, щоб підтримати один одного, — зазначив директор Кременецького краєзнавчого музею Андрій Левчук.
Захід відбувся за підтримки народного депутата України Миколи Люшняка, який є лідером волонтерського штабу «Українська команда» на Тернопільщині. Його помічник і депутат Тернопільської обласної ради Віталій Шафранський наголосив на важливості збереження традиції у воєнний час.
— Ми завжди підтримували проведення духовного фестивалю біля Богданової каплиці. Повномасштабна війна змінила плани організаторів, однак за підтримки Миколи Люшняка, настоятеля храму, краєзнавчого музею та штабу «Українська команда» ми продовжуємо цю традицію. Кожного року намагаємось організувати тут бодай невеличку, але змістовну зустріч, — зазначив Віталій Шафранський.
Саме Микола Люшняк ініціював у Верховній Раді законопроєкт щодо відзначення 800-річчя міста Кременець. Також зараз обговорюється ідея започаткування символічного проєкту — висадження мальв у місті, адже ці квіти вважають символом Кременця.
Серед учасників заходу був також військовий та духівник із позивним «Владика» — Ростислав Гук.
— Молитва — це теж зброя. Пам’ять про наших загиблих і підтримка живих — це те, що дає нам силу, — сказав Ростислав Гук.
Настоятель релігійної громади села Підлісці отець Юрій Мазурчук є одним із тих, хто декілька років поспіль опікується Богдановою каплицею. Він розповідає, що саме з його ініціативи у 2021 році було започатковано масштабний духовно-патріотичний фестиваль. Але сьогодні він обрав інший формат.
— Зараз, у час, коли Україна бореться за свободу, коли гине багато наших людей, слово «фестиваль» звучить неприйнятно. Тому ми придумали іншу назву — «День пам’яті та підтримки». Це про молитву, спільність, повагу й вдячність, — поділився отець Юрій.
Після молитви на території каплиці відбувся концерт духовно-патріотичної пісні, майстер-класи для дітей, виставка зброї з інструктажем. Окрім цього, працював благодійний ярмарок, кошти з якого будуть передані на потреби українських захисників.
{gallery}010725-01[/gallery}

Новини рубріки

Тернопільщина: Названо ім’я нового очільника обласної прокуратури
01 липня 2025 р. 21:51

Миколаївський собор у Кременці щодня відкритий для вірян
01 липня 2025 р. 21:29

З гільз «проросли» квіти: у Тернополі діти створювали «вазочки надії»
01 липня 2025 р. 21:24