вологість:
тиск:
вітер:
Дітей з Копичинців, які отруїлися грибами, повертають матері
Судові дебати щодо подальшої долі дітей з Копичинців, які вижили після отруєння грибами, тривали понад пів року. Весь цей час шість дітей, віком від одного до 17 років, проживали у закладах соціального захисту.
Багатодітна родина М. отруїлася дикорослими грибами у жовтні 2024 року. Як розповіли у Копичинецькій міськраді, пані Н. має вісьмох дітей, віком від 1 до 17 років. Семеро дітей із багатодітної родини, співмешканець жінки та малолітня родичка співмешканця вживали гриби 27 жовтня, повідомили правоохоронці. Вже увечері того дня їх самопочуття погіршилося. Однак до медиків вони звернулися лише 30 жовтня. Також правоохоронці встановили, що мати та немовля грибів не вживали.
Четверо людей померли
За життя родини з Копичинців боролися медики Тернопільської обласної лікарні, Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» та дитячої лікарні Святого Миколая Першого медобʼєднання Львова. Першого листопада помер співмешканець багатодітної матері, після нього – рідні сестри: дворічна А. та 13-річна М., а також сусідська дівчинка – 13-річна В. Ще п’ятьох дітей вдалося врятувати.
Нагадаємо, журналісти «20 хвилин» особисто їздили до будинку, де проживає багатодітна родина М. Ми поспілкувалися із сусідами, керівниками школи та садочка, які відвідували діти. Зустрітися та поговорити з пані М. не вдалося, адже вона тоді вона перебувала у лікарні разом з дітьми.
Більше читайте тут: «Діти потребували уваги та турботи»: що відомо про родину з Копичинців, яка отруїлася грибами
Мати заперечує і суд підтримав?
У грудні 2024 року орган опіки та піклування Копичинецької міської ради звертався до суду із заявою щодо відібрання дітей у матері Н. М. (повне ім’я та прізвище відомо редакції – прим. автора) без позбавлення батьківських прав. Інформацію журналісти «20 хвилин» знайшли в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Весь цей час п’ятеро дітей з родини М. тимчасово проживали у Центрі соціально-психологічної реабілітації, ще одне маля влаштували до дитячого будинку сімейного типу. Йдеться в ухвалі від 20 грудня 2024 року.
Також у Єдиному державному реєстрі судових рішень зазначали, що відповідачка, багатодітна мати Н., подала відзив на позов. У ньому вона заперечує проти вимог органу опіки. Стверджує, що інцидент, який стався з дітьми, був одиничним випадком, і не свідчить про її наміри нашкодити дітям чи створити для них небезпеку. Також зазначає, що звинувачення на її адресу не підтверджені і не мають достатніх підстав.
Дев’ятого липня відбулося чергове судове засідання. Суд прийняв рішення повернути пані Н. її шістьох дітей, серед яких п’ять врятованих та немовля, яке грибів не вживало. Йдеться про доньок – 17-річну Х., 11-річну А., 7-річну А., а також синів – однорічного М., 5-річного В., 9-річного М. Рішення в частині повернення дітей підлягає негайному виконанню, кажуть у суді.
Подання апеляційної скарги нині під питанням, повідомили журналістам «20 хвилин» у Копичинецькій міській раді. Очікують на повний текст рішення, адже важливо зрозуміти, на що саме спирався суд і які деталі брав до уваги під час прийняття рішення щодо повернення.
Загрожує до 8 років
Багатодітну матір підозрюють у злісному невиконанні обов'язків по догляду за дітьми та залишення в небезпеці за статтею 166 КК України та частині третій статті 135 КК України. Їй загрожує до восьми років позбавлення волі.
Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадження здійснює Чортківська окружна прокуратура.
Втратили зір після інʼєкції: медики Чорткова і досі працюють, а пацієнти готуються до суду
Били, обзивали, погрожували психлікарнею і не навчали: що виявили у спецшколі на Тернопільщині
Як і де отримати безоплатну паліативну допомогу на Тернопільщині: алгоритм дій та перелік лікарень
